1

Temat: Skropliny czy zawsze

Witam.
Mam od kilku dni klimatyzator LG DC12rq. Dziś zauważyłem że po całym dniu chłodzenia nie mam nic wody w zbiorniku na balkonie. Jak monterzy zamontowali to wody potrafiło być 5l za 8 godzin. Dziś patrze na pogode i pokazuje że wilgotność jest nie wiecej niż 30%. Czy to jest przyczyna że wody nie ma? Tak przypuszczam a na tym sie nie znam.

2

Odp: Skropliny czy zawsze

zajrzyj pod filtr czy jednostka wewnętrzna jest zalodzona .

forum.klimatyzacja.pl

3

barbie napisał/a:

zajrzyj pod filtr czy jednostka wewnętrzna jest zalodzona .

Jak by była zalodzona to by kapało.
A czy w ogóle ona chłodzi?

4

u mnie od 2 dni bardzo mało wody się zbiera,wilgotność na zewnątrz w okolicy 25-30% i bardzo mało wody leci ale leci(klimatyzacje włączam dopiero po pracy około godziny 16:30)

lecz dzisiaj przy 25 stopniach i wilgotności 33%-klimatyzacja ustawiona na 21 stopni leciała woda,to dziwne że u ciebie nie hmm

ps: Daj znać jak u ciebie

Ostatnio edytowany przez buldoggg (2019-07-02 16:56:36)

5

Chłodzi dobrze.
Na następny dzień jak była już wilgotność ok 40% to woda leciała.
Dzisiaj jest pochmurno i nic nie leci. Zauważyłem że jak jest temperatura na zewnątrz powyżej 25st to woda leci.
Czy może to być spowodowane tym że włączam oszczędzanie energi na maxa?
Nie kumam tego.

Ostatnio edytowany przez deminek (2019-07-10 16:10:45)

6

Woda będzie lecieć jak będzie miała z czego się skroplić na parowniku, a to zależy od wilgotności powietrza w Twoim pomieszczeniu. Nie ma siły, będzie duża wilgotność, to się będzie lało, a jak znikoma to nie ma z czego, sama jednostka wody nie wytwarza.

7

deminek napisał/a:

Chłodzi dobrze.
Na następny dzień jak była już wilgotność ok 40% to woda leciała.
Dzisiaj jest pochmurno i nic nie leci. Zauważyłem że jak jest temperatura na zewnątrz powyżej 25st to woda leci.
Czy może to być spowodowane tym że włączam oszczędzanie energi na maxa?
Nie kumam tego.

Jak napisał :

obser napisał/a:

Woda będzie lecieć jak będzie miała z czego się skroplić na parowniku, a to zależy od wilgotności powietrza w Twoim pomieszczeniu.

Do tego dochodzi jeszcze warunek aby temperatura parownika była niższa od temperatury punktu rosy.
Im większa wilgotność WZGLĘDNA, bo taka jest powszechnie używana, podawana i mierzona, tym więcej wody w postaci pary w powietrzu jest, ale wilgotność względna, przy tej samej ilości wody w powietrzu zalezy od temperatury. Im wyższa temp tym więcej wody powietrze może przyjąć.
Także 80 % wilgotności przy 15 oC może oznaczać mniej wody w powietrzu niż wilgotność 50 % przy 25 oC.
Najgorsze są warunki dżunglowe tak jak było w czerwcu (to już wręcz tradycja) wysoka temp i równocześnie wysoka wilgotność. Wtedy ocieki nie wyrabiają.
A teraz od drugiej strony. Gdy jest wysoka temperatura to klimatyzator pracuje pełną mocą czyli temperatura parownika jest niska. Gdy się ochładza to układ pracuje mniejszą mocą czyli temperatura parownika jest wyższa i może nie schodzić do temp punktu rosy, więc woda się nie skrapla.