1

Temat: Jaki split z nawilżaniem

Zastanawiam się nad instalacją klimatyzacji typu split ale z opcją nawilżania.
W lato chłodzenie, natomiast w zimę myślalem, żeby używać do nawilżania pomieszczenia ogrzewanego centralnym ogrzewaniem. Pytanie czy to ma w ogóle sens? Jeśli tak to jakie urządzenia rozważać?
Pozdrawiam
Marcin

2

Odp: Jaki split z nawilżaniem

Do regulacji wilgotności w pomieszczeniach używam bardzo fajnych automatycznych nawilżaczy firmy Eldom, o splitach z nawilżaczami jakoś nie słyszałem

forum.klimatyzacja.pl

3

obser napisał/a:

splitach z nawilżaczami jakoś nie słyszałem

Też nie słyszałem. Może są, w co wątpię, ale cena pewnie kosmos.

obser napisał/a:

Do regulacji wilgotności w pomieszczeniach używam bardzo fajnych automatycznych nawilżaczy firmy Eldom

To jest optymalne rozwiązanie.

4

Jeszcze można kilka kropelek jakiegoś fajnego olejku eterycznego dodać. Pilnuje nastawioną wilgotność, no może źle się wyraziłem, pilnuje minimalną nastawioną wilgotność i wyłącza się przy nastawionej maksymalnej. Jak jest parna wilgotna pogoda, to wtedy dopiero przestaje być potrzebna, a jak chcesz idealną to wtedy możesz osuszanie zadać klimatyzatorowi, łaski nie robi, musi osuszyć, aby nawilżacz miał co robić. smile

5

Daikin posiada w swojej ofercie jednostki naścienne z nawilżaczem. Jednak nie należą do najtańszych.

6

I znając życie nawilżacz podłączony pod procesor płyty i przy usterce jakiejś pierdołki, nawilżacza, jonizatora, po włączeniu pokaże błąd i ruszy dopiero po wymianie, lub naprawie takiego modułu za xxxx,00 zł netto. Taki to teraz haczyk robią dla forsiatych Klientów.

7

Jeden jeździ BMW drugi Skodą smile

8

jurny_drwal napisał/a:

Daikin posiada w swojej ofercie jednostki naścienne z nawilżaczem.

A to ciekawe. Byłem nie tak dawno na kursie Daikina i jakoś mi to umknęło.
Pamiętasz typ?

jurny_drwal napisał/a:

Jeden jeździ BMW drugi Skodą

I obaj dojadą, ale za różne pieniądze...

9

odwalcie się od Skody, ja ze swojej Superb jestem bardzo zadowolony i nie chcę BMW.

10

jack63 napisał/a:
jurny_drwal napisał/a:

Daikin posiada w swojej ofercie jednostki naścienne z nawilżaczem.

A to ciekawe. Byłem nie tak dawno na kursie Daikina i jakoś mi to umknęło.
Pamiętasz typ?

Niestety nie, nie zajmuje się ich produktami. Raz tylko sprzedawałem koledze taki wynalazek. Na pewno w Poznaniu w akademii jest zamontowany. Wielki masywny kosmita z grubą rurą.

jurny_drwal napisał/a:

Jeden jeździ BMW drugi Skodą

I obaj dojadą, ale za różne pieniądze...