Temat: Wentylacja w malej gatronomii , prosba o pomoc

Witam użytkowników i przepraszam, ze od razu zwracam się z prośba , ale mam nóż na gardle i szukam pomocy .
Otwieram mała gastronomie i muszę mieć projekt wentylacji w lokalu .
Nie mam zielonego pojęcia o tym i nie bardzo mam pieniądze , żeby to zlecić , jestem na resztce kasy przeznaczonej na otwarcie , byleby tylko pracować .
Jak się zabrać do tego ?
Lokal ma 71m2 składa się z dwóch pomieszczeń . Sala ze stolikami będzie połączona z kuchnia , oddzielona będzie kontuarem . Po kilku schodkach schodzi się do pomieszczenia gdzie jest łazienka .
Kratki wentylacyjne , czyli kominy umieszczone są na środku pomieszczenia ze stolikami . Sa 2 kratki .
Pomieszczenie ma kilka okien .
Jest w kształcie prostokąta . Nie wiem jakie jeszcze muszę mieć info żebyście mogli mi pomoc ?
Moze znajdę gdzieś jakieś przykładowe projekty wentylacji ?
Naprawdę potrzebuje to już i nie czuje się jednak na silach zrobić tego sama .
Jeśli pomoże mi ktoś w okolic Warszawy zaproszę na wyżerkę . Naprawdę jednak nie mam kasy na zapłacenie , chyba , ze jakieś symboliczne pieniądze .

To jak ?
Dam rade z Wami ? Siedzę i googluje , stad tez tutaj się znalazłam . Niewiele jednak rozumiem  sad

2

Odp: Wentylacja w malej gatronomii , prosba o pomoc

Witam
Czy lokal będzie odbierany przez sanepid ? Jeżeli tak ,to przez który i  czy ktoś się z Tobą kontaktował stamtąd . Czy posiadasz projekt budowlany lokalu , jaka jest forma własności i jaka jest technologia Twojej gastronomi ( moc kuchni , frytkownic opiekaczy itp. jakie pomieszczenia oprócz sali konsumpcyjnej ) .Czy jest to lokal wolno stojący , jeżeli w budynku to jakim ( mieszkaniowy czy biurowy ) . Wysokość pomieszczeń , na którą stronę świata "wychodzą" okna ,co jest dookoła lokalu( sąsiedzi , podwórko, ulica itp.) ilość łazienek , maksymalna ilość klientów + personel ).Czy jest sufit podwieszany i jaki zapas energii elektrycznej można przeznaczyć na wentylację . Znając te dane można w przybliżeniu podać cenę nie oglądając lokalu ( z pominięciem prac budowlanych zawierającymi obudowę instalacji i protestów sąsiadów  ) . Cena samego projektu na mieście to wydatek rzędu 3000 pln z uzgodnieniami .
Pozdrawiam

forum.klimatyzacja.pl

3

Dziekuje , bede szczera  .Dostalam cene 2500pln i mnie zmrozilo .Po prostu wydalam za duzo pieniedzy na wyposazenie , kupione pewnie okazyjnie . No ale teraz musze zdac projekt , do sanepidu wlasnie i motam sie . Sanepid Chyliczki -Konstancin .
Lokal w bloku , jedna lazienka . Max 24 gosci +3 obslugi , dookola gwar big_smile , duze osiedla mieszkaniowe . Jest i ulica i trawnik.
Piwa nie bedzie .
Kurcze , chyba za pozno , ale mysle , ze mnie to przerasta . neutral

4

No bez przesady to tak jak byś poszła do adwokata na poradę a zapłatą miałby być obiad. Są granice pomocy. My z tego żyjemy to tak jak ja bym poszedł do ciebie na wyżerkę i płacił ładnym uśmiechem. Ja takim niby klientom  zadaje pytanie "czy jeszcze może narzędzia pożyczyć"
Sorry za słowa ale takie moje jest zdanie.
pozdrowionka

Ostatnio edytowany przez monterod2002 (2010-06-16 19:04:16)

Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą. /Paulo Coelho/

5

A może zapłata w naturze?  tongue  cool

Kiedy wszystko inne zawiedzie - przeczytaj instrukcję.

6

Witam. Jeżeli to gastronomia to działaj od samego początku zgodnie z przepisami a w tym przypadku "projekt" to podstawa a w dalszej części wszelkie niezbędne pozwolenia. Są przypadki że urządzone lokale na tip top nie mają zgody na otwarcie. Tu rynek jest brutalny a jeżeli chodzi o gastronomię to będą się wszyscy o wszystko pytać. Tak jak koledzy wyżej pisali za uśmiech i wyżerkę pewnie się nie da bo z gastronomii jest niezła kasa ale też niezłą kasę trzeba wpompować w interes aby potem ktoś nam plomby nie założył!!!! Pzdr

7

Witam
Ja tam mogę udostępnić " przykładowe projekty wentylacji gastronomii " ale to tak jak z sukienkami szytymi na miarę . Wzrost ,3 razy obwód, a w domyśle: kolor , materiał ,  koronki , falbanki, podszewki, guziczki , wstążeczki. Tak samo jest z Twoim lokalem. Inwestycja typowo indywidualna .Poza tym przedstawienie projektu nie zwalnia Cię z wykonania instalacji zawartej w tym projekcie . Wiadomo...można polawirować ale moim zdaniem koszt wykonania projektu to około 12000 pln, bez rękawów uszczelniających ciągi grawitacyjne z czerpniami i  wyrzutniami w tym okapowymi na poziomie lokalu . Reasumując : nawet jakbyśmy bardzo chcieli to w sprawie projektu nie możemy ci pomóc gotowcem , natomiast w kwestii doboru urządzeń i wykonawstwa to i owszem .
Pozdrawiam

8

Shitashii napisał/a:

A może zapłata w naturze?  tongue  cool

a co jak sie okaze , ze nie jestem w Twoim typie ? lol
Gdybym dala ogloszenie , ze zatrudnie  do wykonania projektu to bys pierwszy wyskoczyl przed szereg .
Pewnie z konkurencyjna cena  big_smile
tkhx

monterod
Kazdy ma prawo do swojego zdania i z Twoim ja sie zgadzam , jak najbardziej .
Po prostu tak mi wyszlo  , bo nie pomyslalam  . To nie boli  wink 

tommatiz
Wlasnie   widze jaki to rynek ta gastronomia  , ale moze pozniej bedzie z gorki . Poki co musze sie jakos z tym uporac .

JB
Mialam na mysli , ze nie widzialam nigdy czegos takiego , ja nawet nie wiem o co Was tu pytam  roll  neutral

9

Witam
No jedyna klientka....:D Pojedź do sanepidu , "ugadaj się z inspektorem (ką) w sprawie minimalnych wymaganych wydatków , zamów projekt i zobaczymy co się da z tym zrobić .  A nóż okaże się , że jesteś w typie kolegi Shitashii big_smile
Pozdrawiam

10

Jeśli to lokal w bloku mieszkalnym, to przy projektowaniu wentylacji radzę się konsultować z zarządcą budynku. Miałem przypadek, że lokal miał dwie ściany zewnętrzne i w żadnej nie pozwolono umieścić czerpni/wyrzutni a kominy wentylacyjne były "symboliczne" i do tego upierdliwy sanepid...
Powodzenia

11

Hmmm jak by to powiedziec, wystarczy sciagnac badz kupic :> Autodesk Inventor i zainstalowac odpowiedznia biblioteke do wentylacji smile tyle ze projekt, musi zatwierdzic inzynier smile Z takim podejsciem pani kolezanko od gastronomii nie zwojujesz calego swiata hmm najpierw info pozniej pracaj. Z tego co piszesz widac ze abralas sie za otwarcie lokalu a nie dowiedzialas sie uprzednio co za tym idzie hmm Jednak wykonanie takiego projektu jest czasochlonne smile dla nektorych, wiec tak jak wspominano za wyzerke raczej nikt tego nie zrobi  smile. Chyba ze sanepidowi spodoba sie zwykla grawitacja smile

gadu-gadu: 3236154

12

Pamiętaj o odpowiednich filtrach w wentylacji. Ja kiedyś zamówiłam w firmie [REKLAMA] i byłam bardzo zadowolona. Dobrej jakości i dość wytrzymałe. U mnie sanepid nie miał się do czego przyczepić, wiec jest to całkiem realne. Pozdrawiam i życzę powodzenia w zakładaniu biznesu!

13

Szukasz informacji związanych z wentylacją? Na portalu [reklama] znajdziesz najnowsze artykuły związane z najnowszymi trendami klimatyzacyjnymi.