Temat: Wentylacja mieszkania w kamienicy

Witam,

Trafiłam na forum ponieważ szukam rozwiązania problemu, z którym zmagam się w moim mieszkaniu. Znajduje się ono w przedwojennej kamienicy, na parterze, z ekspozycją okien w kierunkach wschodnim i zachodnim. W okresie jesienno-zimowym pojawił się problem z wentylacją zwłaszcza pomieszczenia łazienki i osobnego wc.

W obu pomieszczeniach znajdują się kratki wentylacyjne, niestety odnoszę wrażenie, że są to najzwyklejsze atrapy. Utrzymuje się w nich duża wilgotność mimo otwartych drzwi, ręczniki nie mogą wyschnąć a na dodatek doskwiera zapach stęchlizny.

Mam więc pytanie do eksperta, jak udrożnić lub wesprzeć istniejącą instalację wentylacyjną by poprawić obieg powietrza w tych pomieszczeniach? Czytałam, że pomagają wentylatory wywiewne w takim przypadku (tego typu: [reklama]. Pytanie jednak, czy montaż takiego wentylatora w miejsce zwykłych kratek poprawi sytuację? Czy może należy najpierw zatrudnić jakiegoś specjalistę do sprawdzenia drożności komina?

2

Odp: Wentylacja mieszkania w kamienicy

Dorothy napisał/a:

Czy może należy najpierw zatrudnić jakiegoś specjalistę do sprawdzenia drożności komina?

Listonosza?  smile
Zdecydowanie polecam zawodowca od wentylacji, może rekuperator?

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: Wentylacja mieszkania w kamienicy

czy w drzwiach do łazienki są otwory wentylacyjne .?

4

Odp: Wentylacja mieszkania w kamienicy

W drzwiach do łazienki są otwory i nawet czuć ruch powietrza. Listonosza niestety nie ma, jest pani listonoszka wink

5

Odp: Wentylacja mieszkania w kamienicy

A coroczne przeglądy kominiarskie nie wykazują że w tych kratkach nie ma cugu? Kominiarz mógłby tu coś zaradzić. U sąsiadów na wyższych pietrach też są podobne problemy?

6

Odp: Wentylacja mieszkania w kamienicy

Myślę, że rozwiązaniem problemu wilgoci i braku przepływu powietrza mogą być nawiewniki okienne. Znam firmę Brevis z Krakowa, która produkuje i montuje takie akcesoria, można spróbować.