1

Temat: klimatyzacja w mieszkaniu dwupoziomowym z antresolą

witam
Mam mieszkanie 70 m2 40 dól 30 góra (antresola ) jest to mieszkanie otwarte bez dzwi i pokoi wewnetrznych oprócz łazienki oczywiscie.
Ile musze przeznaczyc  +_ na klimatyzacje z montażem  ( w mieszkaniu jest oryginalne zainstalowana rekuperacja ) sa dwa balkony z wyjsciem pradowym także instalacja jednostki zewnętrznej to żaden problem . czy muszę myslec tylko o systemie multi split z dwoma jednostkami wewnętrznymi czy pojedyczncza wystarczy ?
Jestem z Bydgoszczy .
Pozdrawiam

2

Odp: klimatyzacja w mieszkaniu dwupoziomowym z antresolą

Klimatyzatory większe niż 3, 5 kW są głośne , nawet o 10dB . Jeśli cenisz sobie ciszę to radzę wybrać 2 mniejsze niż jeden większy.

BLOKADA ROBOTÓW INTERNETOWYCH.
ile to jest 2+3

forum.klimatyzacja.pl

3

Dziękuje za informacje.
czy coś takiego bedzie wystarczające klimatyzator multi split LG jednostka zewnętrzna 4,1 kW+ jed. wewnętrzna Artcool 2,1 kW i 2,6 kW. wysokość sufitu dolnego poziomu  i antresoli to około 6metrów , gdzie dać mocniejszy na góre czy na dół
Czy może macie jakieś inne propozycje chciałbym się zmieścic w 10k razem z montażem
Pozdrawiam

4

Dużo szkła ?. I jaki kierunek

BLOKADA ROBOTÓW INTERNETOWYCH.
ile to jest 2+3

5

okna są 4 sztuki + dwa balkonowe (skan mieszkania w zał) ściany kuchennej nie ma...

Ostatnio edytowany przez Mikol (2019-08-08 08:38:39)

Post's attachments

Slowianska 31v2.pdf 180.2 kb, 5 pobran od 2019-08-08 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

6

Witam można zrobić to na dwa sposoby daje przykład na klimatyzatorach Mitsubishi ale mogą być każde inne :

Pierwsza opcja - 2 jednostki zewn. i 2 jednostki wewn.
MUZ-HR25+MSZ-HR25 2,5kWx2 zestawy 5kW
MUZ-HR25+MSZ-HR25 oraz MUZ-HR35+MUZ-HR35 3,4kWx2 zestawy 5,9kW
MUZ-HR35+MSZ-HR35 3,4kWx2 zestawy 6,8kW

Druga opcja - 1 jednostka zewnętrzna i 2 jednostki wewn.
MXZ-2HA40 + MSZ-HR25+MSZ-HR25 - 4KW zestaw
MXZ-3HA50 + MSZ-HR25+MSZ-HR25 - 5KW zestaw

Małe mieszkanie ale ja jednak skłaniał bym się do minimum 5kW, a nie mocy (LG)4,1kW z oferty którą zaproponowano ale był tam ktoś i widział więc może wie lepiej niż ja patrząc tylko na rysunek .

Ostatnio edytowany przez DBKlima (2019-08-08 10:29:54)