1

Temat: Klimatyzacja dachowa

Witam. Czy ktoś miał lub ma styczność z klimatyzatorami dachowymi?  Mam zlecenie na montaż takiego urządzenia w walcu drogowym i chciałbym się dowiedzieć jak sprawdza sie w praktyce taki klimatyzator, jaka jest jego wydajność,awaryjność itd. Polecacie jakąś konkretną markę i model?

2

Odp: Klimatyzacja dachowa

Montowalismy kilka razy klimatyzator Waeco seria coolair, są to dobre urzadzenia, ale nie mozna oczekiwać że klima dedykowana do pracy na postoju na ograniczonej energii z akumulatorów wydajnie schłodzi kabinę pracującej nagrzanej maszyny.
Bo raczej nie chodzi o to aby umozliwić kierowcy sen w kabinie? smile

Jesli chodzi Ci rzeczywiście o chłodzenie kabiny walca w czasie pracy to duzo lepiej to zrobi dokładana klimatyzacja na sprężarce parowniku i skraplaczu.

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: Klimatyzacja dachowa

Tym barziej, że akurat ta maszyna pracuje na gorącym asfalcie i jeszcze do tego przy upałach naprawdę tam jest Sajgon i potrzbna konkretna wydajna klima. Te dachowe, są raczej dedykowane do kamperów, lub do ciężarówek, jako postojowe, mają małą wydajność ze względu na ograniczoną energię z akumulatorów, które muszą pobrać, np. podczas snu kierowcy, a on musi jeszcze auto uruchomić na tych akumulatorach.