1

Temat: Praca naprzemienna klimatyzatorów w serwerowni / jakie czasy?

Witam.
Chciałem dopytać jakie się praktykuje czasy dla naprzemiennej pracy klimatyzatorów w serwerowniach? (dwóch klimatyzatorów).
Pytam w kontekście doboru odpowiedniego zegara sterującego.

2

Odp: Praca naprzemienna klimatyzatorów w serwerowni / jakie czasy?

To zależy od inwestora ...
- 24 na 24 w przypadku temp powyżej 28C 2 jednocześnie
- 7dni na 7dni w przypadku temp powyżej 28C 2jednocześnie
Dodatkowo mamy bramki sms i przychodzą nam alarmy/powiadomienia

forum.klimatyzacja.pl

3

Ja ostatnio założyłem 2x 5 kW sterowanie SPIN IR, praca co 24h, sterowanie jednostkami IR, bez żadnyc kabli, po przekroczeniu ustalonego poziomu temperatury stan awaryjny - praca dwóch (można zaprogramować do 4 klimatyzatorów) i alarm w recepcji (optyczny).

4

Dzięki za odpowiedz.
Tak, oczywiście będę to jeszcze z inwestorem dogadywał, ale chciałem sam mieć najpierw jakieś rozeznanie.
A co do alarmów/powiadomień to już będzie osobna działka. Urządzenia mają być podłączone do BMS (czy tym podobnego systemu w Daikin-e) i myślę, że to będzie tam realizowane.  Ale to robi ktoś inny.
Odemnie oczekuje się wykonanie pracy naprzemiennej, powyżej 25st obydwie i wymuszenie pracy danej jednostki przy braku zasilania drugiej.

5

Ja Ci podałem najprostsze rozwiązanie. Ustawiasz 25 st, jak jedna jednostkoa zdechnie, to po przekroczeniu 25 st załączy się druga (poprzez IR, który uczysz oryginalnym pilotem) i wyzwala styk alarmowy do dowolnego wykorzystania. Masz czytelny wyświetlacz z datą, godz, stanem pracy.

6

DBKlima napisał/a:

Ja Ci podałem najprostsze rozwiązanie ...

Tak, tylko ja tu mam już narzucone pewne rozwianie.
Jednostki są wyposażone w moduły KRP928B2S i za ich pośrednictwem ma następować naprzemienne  załączanie z wykorzystaniem zegara sterującego + załączanie obydwóch jednostek po przekroczeniu temp. 25 stC za pomocą termostatu pomieszczeniowego.
Moduły te mają wejście run/stop. Znajdują się obok siebie także połączenie przewodowe nie będzie tu stanowiło problemu.

7

To wersja tego urządzenia bez IR, ma normalne wyjścia stykowe, zresztą na rynku jest parę sterowników, musisz poszukać. W sumie całe to urządzenie jest zegarem sterującym z funkcją sondy temperatury i ustawialną granicą alarmową, która po przekroczenie ustawionej temperatury przechodzi w stan alarmowy i załącza wszystkie klimatyzatory w systemie i ma wyjście alarmowe z mozliwością popdłączenia modułu gsm.

8

https://www.daikin.pl/content/dam/docum … Polish.pdf