1

Temat: Pompa powietrze-powietrze w programie

Witam,
mam do Państwa wielką prośbę o pomoc.

Mam dom o pow. 118 m2, który jest domem szkieletowy ogrzewanym kominkiem z rozprowadzeniem ciepła oraz ogrzewany kilkoma elektrycznymi konwektorami (grzejniki elektryczne). W domu instalacja wodna jest poprowadzona wyłącznie do łazienki i kuchni - brak kaloryferów. Z racji tego, że mój syn zachorował na astmę, nie mogę w dalszym ciągu ogrzewać domu kominkiem, a ogrzewanie czystym prądem jest zabójcze dla mojego portfela.

Postanowiłam skorzystać z programu  "czyste powietrze" i pokusić się o pompę powietrze-powietrze, która jest w tym programie dostępna. I tu zaczynają się dla mnie schody. Pompa powietrze-powietrze musi spełniać wymagania rozporządzenia, w którym  "pompa" zdefiniowana jest jako urządzenie, które spełnia parametr klasy energetycznej min. A+ oraz w oznakowaniu energetycznym (etykieta energetyczna) ma "kaloryfer" (taką etykietę ma np. pompa powietrze-woda) a nie "wentylator", jaki to piktogram znajduje się na opisanych na rynku zestawach do ogrzewania w systemach nadmuchowych.

Czy może znacie Państwo jakiś zestaw pompa powietrze-wodna+kanałowe nadmuchowe rozprowadzenie ciepła  czy może jakikolwiek inny zestaw spełniający wymagania tego programu jako pompa powietrze-powietrze?

Pozdrawiam
Boney

2

Odp: Pompa powietrze-powietrze w programie

To nie jest dobre rozwiązanie dla osób chorych na astmę. W kanałał zbiera się kurz.

BLOKADA ROBOTÓW INTERNETOWYCH.
ile to jest 2+3

forum.klimatyzacja.pl