Temat: Sprzedaż agregatu za granicę, a f-gazy

Witam forumowiczów !

Mam pytanie dosyć ważne dla mnie pytanie.

Zajmuję się dostawami materiałów na budowy we Francji. W zeszłym tygodniu klient zapytał się czy mogę dostarczyć agregaty wody lodowej (małej mocy - 30kW) na obiekt we Francji.

Myślałem o tym, aby zakupić urządzenia z Polskiej dystrybucji, sprzedać je klientowi (spółka zarejestrowana w UE) i wysłać do Francji , a klient w ramach podpisanej umowy serwisowej z firmą francuską (którą zweryfikowałem - posiada francuskie certyfikaty f-gaz) dokonałby montażu i następnie ta firma prowadziłaby serwis tych urządzeń.

Z tego co się dowiedziałem od producenta, kupując agregat celem odsprzedaży (udokumentowane fakturą) nie muszę posiadać f-gazów, jednak nie wiem co z wysyłką za granicę - czy muszę to gdzieś zgłosić, że nastąpiła taka wysyłka (wszystko udokumentowane fakturami i listami przewozowymi) ? Czy muszę posiadać jakąś dodatkową dokumentację w tym celu ?

Z góry dziękuję za odpowiedź smile

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez nickolodeon (2019-10-07 16:44:02)

2

Odp: Sprzedaż agregatu za granicę, a f-gazy

... masz nip unijny ?

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: Sprzedaż agregatu za granicę, a f-gazy

Oczywiście - od wielu lat handluje na terenie UE - głównie były to materiały budowlane, basenowe, ciepłownicze i gazowe - pierwszy raz trafił mi się temat klimatyzacyjny i zastanawiam się jak to "ugryźć" smile