1

Temat: Mitsubishi MSZ-HR35VF 3,4 KW

Witam wszystkich i proszę o pomoc.
Jestem po dwóch konsultacjach z instalatorami, gdzie polecono mi między innymi  klimatyzator MITSUBISHI MSZ-HR35VF 3,4 KW .
Co do marki to wiem że to klasa sama w sobie ale mam wątpliwości co do tego najtańszego modelu jak w temacie. Szukałem i nie znalazłem właściwie żadnych opinii, niema go nawet w głównym katalogu Mitsu i mam obawy że zrobili jakąś słabą jednostkę na gorszych podzespołach i nawet w katalogu nie chcą umieścić. Nie mówię o pojedynczych broszurach.
Biorę też pod uwagę Sinclair  Focus Plus  3,5 KW i nie wiem którą wybrać, czy warto postawić na  markę  podstawowy model czy   Sinclair  Focus Plus.

2

Odp: Mitsubishi MSZ-HR35VF 3,4 KW

Szczyt głupoty zdobywa się bez wysiłku kup Sinclaira

forum.klimatyzacja.pl

3

DBKlima napisał/a:

Szczyt głupoty zdobywa się bez wysiłku kup Sinclaira

Po kimś kto ma 1376 postów  i status ''zaawansowany''oczekiwał bym czegoś bardziej rzeczowego, albo zignorował i nie odpowiadał. Nabił Pan kolejny post i nic nie pomógł.
No to rozwiń Pan swoją myśl, bo proszę mi wierzyć że nie idę na łatwiznę, naczytałem już się sporo i nie jeden pan zaawansowany instalator drugiemu instalatorowi zaprzecza w tej samej sprawie. No to co ma myśleć zwykły szary klient.

4

1. Czy za każdym nowym wprowadzonym modelem ma nastąpić wymiana katalogów?
2. Widziałeś ten sprzęt, że masz taką opinię o podzespołach.
3. Każda marka (chyba oprócz Samsunga) produkuje sprzęt economy, i Ci powiem, że oprócz LG narzekam tylko na mały zarobek na tańszym sprzęcie, a w rzeczywistości jest on wykonany na podzespołach normalnych, tylko przycięto niektóre funkcje (w praktyce i tak niepotrzebne).
4. Moje zdanie brać, Mitu to nie LG, lipy nie puści.

5

To wszystko i tak produkują cztery te same fabryki big_smile

6

obser napisał/a:

3. Każda marka (chyba oprócz Samsunga) produkuje sprzęt economy, i Ci powiem, że oprócz LG narzekam tylko na mały zarobek na tańszym sprzęcie, a w rzeczywistości jest on wykonany na podzespołach normalnych, tylko przycięto niektóre funkcje ( w praktyce i tak niepotzrebne).

Już odpowiadam.
1. No zazwyczaj każdy chyba się chce pochwalić i zareklamować swój nowy produkt, aż tak wiele ich chyba Mitsubishi nie ma żeby mieć problem z umieszczeniem w katalogu ( mowa tu o samych klimatyzatorach split )
No ale Ok może wypuścili coś w połowie 2019r. i to by można wytłumaczyć w wersji papierowej,ale w necie ?
2. Nigdzie nie napisałem że mam taką opinie czy wiedzę o tych podzespołach. Napisałem że mam wątpliwości i obawy a powodem tych obaw był właśnie brak tego modelu w katalogu i informacji w necie. Po wiedzę przyszedłem właśnie na to forum.
Już się kiedyś spotkałem z podobnymi praktykami że znane firmy wypuszczają modele poza katalogowe  dla wielkich sieciówek i są  robione z gorszych materiałów (konkretnie chodziło o rower)
Cena też się bardzo różni tego katalogowego  Seria MZS-AP   a tego MSZ- HR
Stąd moje wątpliwości i pytania. W każdym razie dziękuję za pomoc,trochę jestem spokojniejszy o tego Mitsu i rozumiem że jak bym się zdecydował jednak na Sinclair ( faworyt żony ;-) ) to też nie będzie źle.

Ostatnio edytowany przez kuczi74 (2019-10-30 09:57:54)

7

kuczi74 napisał/a:
obser napisał/a:

3. Każda marka (chyba oprócz Samsunga) produkuje sprzęt economy, i Ci powiem, że oprócz LG narzekam tylko na mały zarobek na tańszym sprzęcie, a w rzeczywistości jest on wykonany na podzespołach normalnych, tylko przycięto niektóre funkcje ( w praktyce i tak niepotzrebne).

Już odpowiadam.
1. No zazwyczaj każdy chyba się chce pochwalić i zareklamować swój nowy produkt, aż tak wiele ich chyba Mitsubishi nie ma żeby mieć problem z umieszczeniem w katalogu ( mowa tu o samych klimatyzatorach split )
No ale Ok może wypuścili coś w połowie 2019r. i to by można wytłumaczyć w wersji papierowej,ale w necie ?
2. Nigdzie nie napisałem że mam taką opinie czy wiedzę o tych podzespołach. Napisałem że mam wątpliwości i obawy a powodem tych obaw był właśnie brak tego modelu w katalogu i informacji w necie. Po wiedzę przyszedłem właśnie na to forum.
Już się kiedyś spotkałem z podobnymi praktykami że znane firmy wypuszczają modele poza katalogowe  dla wielkich sieciówek i są  robione z gorszych materiałów (konkretnie chodziło o rower)
Cena też się bardzo różni tego katalogowego  Seria MZS-AP   a tego MSZ- HR
Stąd moje wątpliwości i pytania. W każdym razie dziękuję za pomoc,trochę jestem spokojniejszy o tego Mitsu i rozumiem że jak bym się zdecydował jednak na Sinclair ( faworyt żony ;-) ) to też nie będzie źle.

Używamy tego urządzenia obecnie do ogrzewania sporego salonu (z tym że u nas wersja 5kW) urządzenie bardzo fajne ciche i nie można mu nic zarzucić
Jak masz jakieś pytania  to zapraszam .