1

Temat: Klima kanałowa 3,5kW Mitsubishi vs Toshiba vs Midea

Witajcie,

planuję założyć klimatyzację kanałową 3,5kW na poddaszu domu z rozprowadzeniem kanałów do 4 pomieszczeń po ok. 10-12 m każde. Do wyboru mam 3 marki / modele:
1. Mitsubishi SEZ-M35DA / SUZ-M35VA

2. Toshiba RAV-GM401ATP-E / RM401SDT-E

3. Midea KMTI-18N8-A1 (MTI-18FNXD0 / MOU-18FN8-QD0)

Cenowo najlepiej wychodzi Midea, pozostałe 2 są w podobnych cenach, droższe od Midei. Co będzie najlepszym wyborem i dlaczego? Która będzie najbardziej komfortowa w eksploatacji i sprawi najmniej problemów w serwisie?

Dzięki z góry smile

2

Odp: Klima kanałowa 3,5kW Mitsubishi vs Toshiba vs Midea

Zakup Mitsubishi może zaboli portfel na początku, ale gdy za 10 lat coś się zepsuje i będzie trzeba tam grzebać to do Mitsubishi i Toshiby z częściami nie będzie problemu co do Midea mam wątpliwości. Osobiście brałbym Miśka.
A wierz mi że nikt nie będzie chciał tam grzebać

Ostatnio edytowany przez recool (2019-12-02 18:21:11)

forum.klimatyzacja.pl

3

1. Mitsubishi electric jest w Polsce dla utrzymania marki, ogólnie średnio im zależy na naszym kraju, z tego powodu nie chętnie montuje bo nie wiadomo co będzie za 10 lat. Zawsze mam jakieś problemy z zamówieniem.

2. Najsensowniejszy wybór. Pewna marka, świetny serwis. Tylko sprawdź czy firma posiada autoryzację inaczej nici z gwarancji.

3. Słabiutko, zwykły chińczyk. Zazwyczaj wymieniam ponieważ ciężko naprawić.

4

1 Mitsubishi bardzo dobra marka nie mam żadnego problemy z zamawianiem towaru i część zamiennych do urządzeń . Zamawia się w PL towar idzie z Niemiec podobnie jest u innych producentów jak Panasonic czy Daikin
2 Mamy w obsłudze stare Toshiby są jak do tej pory bezawaryjne nowych nie montowaliśmy od kilku lat

Mitsubishi, Daikin, Fujitsu polecam bez znaczenia kolejność - każdy ma coś z nich ciekawego w ofercie .

5

DBKlima napisał/a:

1 Mitsubishi bardzo dobra marka nie mam żadnego problemy z zamawianiem towaru i część zamiennych do urządzeń . Zamawia się w PL towar idzie z Niemiec podobnie jest u innych producentów jak Panasonic czy Daikin
2 Mamy w obsłudze stare Toshiby są jak do tej pory bezawaryjne nowych nie montowaliśmy od kilku lat

Mitsubishi, Daikin, Fujitsu polecam bez znaczenia kolejność - każdy ma coś z nich ciekawego w ofercie .

Zgadzam się z tym co kolega napisał, zdziwiła mnie opinia wyżej, bo nie mieliśmy żadnych problemów z Mitsubishi ani od strony logistycznej ani organizacyjnej.

6

Dziękuję za odpowiedzi i opinie. W takim razie odpuszczam Mideę i zostaje Toshiba i Mitsubishi. Czy któraś z nich będzie lepsza pod względem użytkowym (np. lepiej moduluje moc, ciszej chodzi, ma lepsze sterowanie)?

7

Jeśli chodzi o cichszą pracę dużo lepiej wypada Mitsubishi

Mitsubishi poziom hałasu wartość nominalna
-jednostka wewnętrzna 28 (dB(A))
-jednostka zewnętrzna 48 (dB(A))

Toshiba poziom hałasu wartość nominalna
-jednostka wewnętrzna 44 (dB(A))
-jednostka zewnętrzna 65 (dB(A))

8

Można wiedzieć co wybrałeś?  też stoję przed takim dylematem 3,5  kW  nie za mało ?

9

uhr napisał/a:

Można wiedzieć co wybrałeś?  też stoję przed takim dylematem 3,5  kW  nie za mało ?

Uważam że za mało choć może sumaryczna długość kanałów wyszła 3metry a wszystko jest super zaizolowane w tym poddasze.

10

uhr napisał/a:

Jeszcze nie wybrałem. Skłaniałem się ku Mitsubishi ze względu na to, że jest cichsza. Dostałem jeszcze ofertę na Panasonic KIT-Z35-UD3, który jest minimalnie droższy od Mitsu i porównywalny jeśli chodzi o głośność pracy jednostki wewnętrznej (24/27/33 dB) i zewnętrznej (48 dB). Ale podobno lepiej moduluje moc nic Mitsubishi. Czy to prawda? I czy lepiej wziąć Panasa czy Mitsu?

11

Cena na Mitsubishi wynika z tego że wziąłeś pewnie najtańszy model który dodatkowo jest bez pompki więc już parę stówek tańszy do konkurencji. To dobry sprzęt.

Przy czym uważam że kupujesz urządzenie które jest za małe mocą 3.5kW na 4x10-12m2 brał bym 5kW.
Gdybym robił sobie to dodatkowo schładzał bym jeszcze korytarz między pokojami, a jeśli sprawa dotyczy piętra budynku to puścił nawiew jeszcze nad schody lub w ich okolicę .

Fujitsu Daikin Panasonic Mistubishi to dobry sprzęt .
Ceny mają podobne ... patrząc na ceny ściennych splitów .
Różnice pojawiają się przy urządzeniach kasetonowych, kanałowych i rozwiązaniach multi

Różnica w cenach typoszeregu urządzeń jest olbrzymia praktycznie x2 gdybyś chciał porównać Mitsubishi np. do Daikina musiał byś brać pod uwagę inne urządzenie z ich oferty a więc cenowo drugie tyle droższe .

Panasonic vs Mitsubishi ta sama klasa urządzeń (jeśli są podobne cenowo) nikt tu wodotrysków nie wymyślił trzeba sprawdzić tylko spręż.

12

DBKlima napisał/a:

Cena na Mitsubishi wynika z tego że wziąłeś pewnie najtańszy model który dodatkowo jest bez pompki więc już parę stówek tańszy do konkurencji. To dobry sprzęt.

Model podałem wyżej. Pompka nie jest potrzebna, odpływ będzie grawitacyjny.

DBKlima napisał/a:

Panasonic vs Mitsubishi ta sama klasa urządzeń (jeśli są podobne cenowo) nikt tu wodotrysków nie wymyślił trzeba sprawdzić tylko spręż.

Panasonic ma spręż 15-45 Pa. Mitsubishi 5-50 Pa. Jaki powinien być?

13

recool napisał/a:

Jeśli chodzi o cichszą pracę dużo lepiej wypada Mitsubishi

Mitsubishi poziom hałasu wartość nominalna
-jednostka wewnętrzna 28 (dB(A))
-jednostka zewnętrzna 48 (dB(A))

Toshiba poziom hałasu wartość nominalna
-jednostka wewnętrzna 44 (dB(A))
-jednostka zewnętrzna 65 (dB(A))

Jeśli to prawda to brałbym bez zastanawiania się Mitsu.    Różnice są B.duże