1

Temat: Otwór w ścianie (przewody do klimatyzacji)

Witam. W jaki sposób powinno prawidłowo zabezpieczać się otwór w ścianie z przewodami do klimatyzacji? Po zamontowaniu zestawu coś dmucha po podłodze (jednostka przypodłogowa). Teraz nie ma problemu aż tak ale przy ujemnych temperaturach będzie o wiele zimniej. Teraz mam w pokoju 23 st a przy podłodze niedaleko klimatyzacji 19. Zwykła pianka od zewnątrz, akryl w środku, gips?

2

Odp: Otwór w ścianie (przewody do klimatyzacji)

Piana montażowa w zupełności wystarczy.

forum.klimatyzacja.pl

3

lucash napisał/a:

Teraz nie ma problemu aż tak ale przy ujemnych temperaturach będzie o wiele zimniej.

Jesteś pewien? Wg. mnie powielasz "wiejskie opowieści" lub "urban legends". Ciepło nie ucieka dziurką tylko na wskroś przez przegrody, a wentylacja musi być, bo sie udusisz a chałupa grzybem zarośnie. Straty na wentylację minimalizuje się rekuperatorem a nie zatykaniem dziurek.
Poza tym jak ci wieje prze przepust, to znaczy że nie masz nawiewników i wentylacja nie działa prawidłowo.

4

jack63 napisał/a:
lucash napisał/a:

Teraz nie ma problemu aż tak ale przy ujemnych temperaturach będzie o wiele zimniej.

Jesteś pewien? Wg. mnie powielasz "wiejskie opowieści" lub "urban legends". Ciepło nie ucieka dziurką tylko na wskroś przez przegrody, a wentylacja musi być, bo sie udusisz a chałupa grzybem zarośnie. Straty na wentylację minimalizuje się rekuperatorem a nie zatykaniem dziurek.
Poza tym jak ci wieje prze przepust, to znaczy że nie masz nawiewników i wentylacja nie działa prawidłowo.

Nic nie powielam. Mam nawiewniki wbudowane w Veluxach, mówimy o pokojach na poddaszu. Grzyba nie było od 2011 roku więc nie będzie i teraz. Chodzi mi o to że wyraźnie czuć ciąg po nogach przy podłodze. Subiektywnie też oceniam że chłodniejsza podłoga jest tuż pod klimatyzacją ale w sumie to nie dziwi bo przecież przerwane jest ocieplenie w budynku. Myślałem że może jakoś poza pianą montażową jest inna procedura łatania przepustów klimatyzacyjnych w ścianie. Poza tym to budownictwo wielorodzinne mały blok z poddaszem więc o rekuperacji nie ma mowy.

5

Moze skropliny sa wyprowadzone na zewnatrz i stad zimne powietrze? Przynajmniej ja w splicie tak mam. Druga klima ma odplyw do kanalizacji i nie czuc zimnego powietrza.

6

piana to głupota-problem z naprawą po latach .

7

barbie napisał/a:

piana to głupota-problem z naprawą po latach .

interesujące

8

My stosujemy właśnie piankę montażową.
Chętnie jednak poczytam o innych sposobach.