1

Temat: Klimatyzacja do pokoju 25m2

Dzień dobry,

Proszę o pomoc w wyborze klimatyzacji do pokoju 25m2 trzy metry wysokości ekspozycja południowy wschód stare budownictwo trzecie piętro.
Budżet to około 2500 z montażem.
Jestem już po wstępnej rozmowie z firmą instalacyjną.
Zaproponowano mi klimatyzacje następujących firm:
Sevra,Midea,Gree,Haier,Rotenso,Heiko.
Wszystkie zaproponowane w podobnej cenie od 2400 do 2600.
Czy klimatyzacja 3.5 KW będzie wystarczająca (pokój ma charakter otwarty, na wprost klimatyzacji znajduje się przedpokój)
Moje preferencje to: cicha praca, niski pobór prądu, tani serwis.
Pozdrawiam
Maciej

2

Odp: Klimatyzacja do pokoju 25m2

Witaj,
nieco za mało danych aby określić czy 3,5 kw wystarczy, jeśli zyski ciepła od słońca są duze ( tzn. duże okna i ekspozycja południowa) to bedzie przymało.

do klimatyzacji polecam dodatkowo rolety zewnętrzne, znacząco poprawiają sytuację

forum.klimatyzacja.pl

3

do jakiego użytku jest ten pokój ? Sypialnia , salon, biuro ?

4

Trucker napisał/a:

Witaj,
nieco za mało danych aby określić czy 3,5 kw wystarczy, jeśli zyski ciepła od słońca są duze ( tzn. duże okna i ekspozycja południowa) to bedzie przymało.

do klimatyzacji polecam dodatkowo rolety zewnętrzne, znacząco poprawiają sytuację

Łączna powierzchnia okien to około 10m2 ekspozycja tak jak napisałem słońce w pokoju do godziny 13-j.

5

Tomm napisał/a:

do jakiego użytku jest ten pokój ? Sypialnia , salon, biuro ?

To jest salon

6

Moim zdaniem najlepiej sprawdzi się urządzenie od Haier. Długa gwarancja, cicha praca a i urządzenia dosyć ładnie wyglądają

7

Sprawdzi się każde urządzenie o odpowiedniej mocy.
A urządzenia wymienione przez Ciebie są bardzo zbliżone do siebie.. ( czasami nawet z tej samej linii schodzą wink ).

8

Jestem po wizycie firmy od klimatyzacji. Wstępnie zdecydowałem się na Sevre  Comfort. Czekam na kosztorys. Dziękuję za wszystkie sugestie. Pozdrawiam

9

mcgron napisał/a:

Sevre  Comfort

co to za cudo?

10

Od Wienkry

11

mcgron, daj znać jak ci zamontują tę Sevre/tego Sevra.
Jak to to chodzi.

12

aminokwas napisał/a:

Jak to to chodzi.

Nie mam żadnego doświadczenia z klimatyzacją więc nie będę mógł porównać.
Postaram określić wygląd, głośność, obsługę pilotem.
Na ocenę będę musiał poczekać do pierwszych dni upalnych.

13

mcgron napisał/a:
aminokwas napisał/a:

Jak to to chodzi.

Postaram określić wygląd, głośność, obsługę pilotem.

Odważna decyzja....

14

jurny_drwal napisał/a:
mcgron napisał/a:

Sevre  Comfort

co to za cudo?

Po pilocie widać że to klon AUX

15

Uu jak aux to szykuja się problemy

16

jurny_drwal napisał/a:
mcgron napisał/a:
aminokwas napisał/a:

Jak to to chodzi.

Postaram sie określić wygląd, głośność, obsługę pilotem.

Odważna decyzja....

A to niby dlaczego?

Ostatnio edytowany przez mcgron (2020-01-12 14:56:10)

17

sulejowek napisał/a:

Uu jak aux to szykuja się problemy

Nie koniecznie https://allegro.pl/oferta/pilot-klimaty … 8272579232

18

No, jakby komuś było drogo, to spójrzcie na ceny klimatyzacji developera. Po skończeniu inwestycji nie będzie można zakładać klimatyzatorów, a teraz tylko z ich oferty.

Post's attachments

klima.developer.jpg 155.08 kb, nigdy jeszcze nie pobrano pliku. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

19

obser napisał/a:

No, jakby komuś było drogo, to spójrzcie na ceny klimatyzacji developera. Po skończeniu inwestycji nie będzie można zakładać klimatyzatorów, a teraz tylko z ich oferty.

Niesamowite  hmm

20

mcgron napisał/a:
obser napisał/a:

Niesamowite  hmm

Myślisz, że mieszkanie wychodzi lepiej?

21

jurny_drwal napisał/a:
mcgron napisał/a:
obser napisał/a:

Niesamowite  hmm

Moim zdaniem to jest zdecydowanie za drogo( ale kto bogatemu zabroni)
Mam wrażenie że dyskusja zeszła na inne tory.
Jutro będę po instalacji Sevry Comfort i podzielę się pierwszymi wrażeniami.

22

mcgron napisał/a:
jurny_drwal napisał/a:
mcgron napisał/a:

Niesamowite  hmm

Moim zdaniem to jest zdecydowanie za drogo( ale kto bogatemu zabroni)
[...]

Za drogo ? Inwestycyjne - zawsze jest kilka razy drożej i wszystko zależy od tego jak i gdzie ma być zamontowane.
Mieszkania w bloku ktoś musi przygotować szachty (utrata metrażu) ktoś musi zrobić przepusty kominy wylać pod agregaty na przykład słupki ktoś musi dach obrobić to są tysiące złotych w pracy firm podwykonawczych .
Kilka razy w takiej robocie braliśmy udział i to jest za każdym razem przyjazd na cito więc jak developer zadzwoni i da ci sygnał to musisz rzucić wszystko lecieć rozkładać instalację bo za godzinę wchodzą z wylewkami czy będą kładli tynki . Taka praca wiąże się z ceną i nie można jej porównywać do montażu plecy/w/plecy na balkonie w listwach z PCV.

Oczywiście jeśli ceny Developera jakie podajecie są za plecy/w/plecy to cena jest mocno naciągana i macie rację

Pamiętam jak na ulicy Tamka wykonano przyłącza do lokali i każdy z klientów może sobie zamontować klimatyzację ale spełniają je tylko mini VRFy od 3 producentów koszty kilkunastu tysięcy w cenie zakupu urządzeń.

23

Kolega robił mi meble do kuchni i mówił że z tymi cenami jest różnie.Idąc na skróty mówi że jak jest klient przy kasie to ta kuchnia która mogła by kosztować o wiele mniej musi mieć jednak swoja cenę I taki stan rzeczy pasuje wykonawcy i inwestorowi

24

Ja tylko tak z żalu wrzuciłem, że tematy tu wałkują się np. za LOMO-podobne 2-3 tyś, a można robić nawet w szachtach za kasę która dochodzi do rynkowej, tzn. takiej jaka po tych wszystkich F-Gazach, BDO i jeszcze można by utrzymać na wysokim poziomie firme z zadowolonymi technikami i samym właścicilem.

25

Nie wiem z jakiego regionu jesteś ale teraz jest bardzo różnie z cenami i klientami .

Parę dni temu było ogłoszenie o montażu klimatyzacji 7kW w którym wystartowaliśmy .
Byliśmy w wycenach jako 6 za nami jeszcze ktoś chyba był (sporo startowało),  wygrała firma która dała 5tysięcy brutto za klimę z montażem w serwerowni do pracy całorocznej . Mamy tam przeglądy serwisowe urządzeń po gwarancji ale dla nowych montaży w umowie jest że masz pełnić serwis "gratis" w przez okres gwarancji od daty montażu . Ktoś dokłada z własnej kasy? lub nie doczytał lub nie widział umowy na montaż.

Dla kontrastu złożyłem ofertę na Daikinie 7 sztuk - zapytałem i dostałem informację że inne być nie mogą bo takie chcą i już . Kupuję bezpośrednio DAPO ale nie jestem dużym dystrybutorem więc ceny mam normalne . Dałem więc po detalu plus montaż plus materiały bo byłem pewny że przegram ale wypadało spróbować . Wygrałem banan z gęby nie schodził mi cały dzień .

Ktoś kto daje nisko cenę musi nadrabiać w ilościach . Można zamontować na ekipę 100kpl albo 300kpl i tyle samo zarobić . Nowe firmy lub małe idą na ilość. Po 2 czy 3 latach każdy podnosi cenę bo jest zmęczony gonitwą zatrudnia pracownika by orał za niego a zam bierze lepsze tematy i mniejszą ilość .
No ale znam też firmy rodzinne 3, 4 osobowe które naprawdę są wybitnymi fachowcami ...
... tłuką od rana do południa splity a na drugą zmianę robią instalację na budowach bardzo się cenią i co chwila widzę ich na następnych budynkach jako podwykonawców.

Teraz 15 stycznia a temperatura +10C i jest słońce nie mamy odrobiny przestoju .