1

Temat: Klimatyzator 30 m2, cicha jednostka zew.

Proszę o pomoc w wyborze klimatyzacji split.
Jednostka wewnętrzna będzie zamontowana w pokoju 30 m2 (jako jedyna w mieszkaniu)

Budżet w okolicach 4 tys z montażem.
Bardzo istotne, żeby jednostka zewnętrzna była cicha. Będzie zamontowana od spodu balkonu lub na stelażu ziemi pod tym balkonem (to już wg wybranego rozwiązania monterów, ale na pewno nie na elewacji) osiedle w cichym, spokojnym otoczeniu, więc nie chce denerwować sąsiadów.

Poza tym fajnie żeby było sterowanie zdalne (wifi), Bardziej mi zależy na bezawaryjności niż bajerach, chociaż niektóre wydają się ciekawe np. Tryby nocne, ustawiany strumień w dwóch płaszczyznach.

W tej chwili rozważam dwa modele.
LG DELUXE DC12RQ
Gree Amber Standard GWH12YC-K6DNA1A

Czytam forum, poradniki, porównania i coraz bardziej nie wiem co wybrać. Dlatego proszę o sugestie.

2

Odp: Klimatyzator 30 m2, cicha jednostka zew.

... było na forum ze sto razy ale może trzeba raz jeszcze :

Daikin FTXC35BV1B / RXC35B   
Znamionowa moc chłodnicza 3.5kW Wydajność chodnicza 1,30-4,00kW

Fujitsu ASYG12LLCE / AOYG12LLCE
Znamionowa moc chłodnicza 3.4kW Wydajność chodnicza 0,90-3,80kW

Mitsubishi MSZ-HR35VF / MUZ-HR35VF
Znamionowa moc chłodnicza 3.4kW Wydajność chodnicza 0,90-3,40kW

Szacunkowy koszt od 3500netto do 4000netto wszystko zależy od tego jaki jest montaż
(prosty, trudny, długość montażu, syfony, ilość przebić itd) i jakie dodatkowe elementy należy wykonać

forum.klimatyzacja.pl

3

Lg , Samsung, Electrolux, Panasonic . Reszty nie polecam bo nie mają żadnego udziału w obrocie gospodarczym Polski , oprócz chęci zbycia swojego towaru.

BLOKADA ROBOTÓW INTERNETOWYCH.
ile to jest 2+3

4

Dziękuję za wskazówki. Zdecyduję się chyba jednak na sprzęt Mitsubishi MSZ-AP35VG lub coś porównywalnego z Fujitsu. Mniej gadżetów, ale to trwała instalacja, więc ważniejsza jakość.

Czy mogę prosić o wskazanie solidnych firm, które zajmują się montażem Warszawa/Piaseczno.
Montaż nie będzie standardowy. Wymaga poprowadzenia instalacji rurek w betonowej ścianie i jak wcześniej pisałem umieszczeniu jednostki zewnętrznej pod balkonem.

5

Design AP jest słaby i osobiście wolałbym poprzednika SF osobiście nie dopłacił bym do tego modelu za bajery których nikt nie używa .

6

Rzecz gustu. Dla mnie AP wygląda dobrze.
Decyzja podjęta i ekipa znaleziona.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

7

Fakt  smile