1

Temat: Klima do mieszkania 37m2

Hej,
Mieszkam w bloku z płyty z lat 70/80 - 37 metrów kwadratowych.
Układ mieszkania dosyć popularny: wejście z zewnątrz do przedpokoju - z przedpokoju wejście do wszystkich pomieszczeń, czyli 5 drzwi - na wprost wejście do łazienki, na prawo drzwi do kuchni i małego pokoju, na lewo drzwi do salonu i średniego pokoju.

Łazienka nie ma okien. Każdy z pokoi ma 1x okno plus w salonie są dodatkowo drzwi balkonowe, na którym raczej mógłbym postawić jednostkę zew.

Układ mieszkania jest o tyle niefortunny, że grzeje przez cały dzień, bo salon ze średnim pokojem mają okna na wschód, a mały pokój i kuchnia mają okna na zachód.

Moje pytania:
-jak mocna jednostka musi być, żeby ogarnąć takie mieszkanko w lecie?
-split czy multisplit?
-gdzie umieścić jednostkę/jednostki wew.? W przedpokoju czy może po 1x na stronę typu salon + mały pokój
-ile realnie taka instalacja może kosztować wraz z montażem przy założeniu, że chcę coś dobrego (5 lat gwarancji) typu mitsubishi, fujitsu może lg?

Z góry dzięki za odpowiedzi

2

Odp: Klima do mieszkania 37m2

Zaproś handlowca lub instalatora na oględziny wszystko ci powie i dobierze urządzenie

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: Klima do mieszkania 37m2

Gdzie montaz

4

Odp: Klima do mieszkania 37m2

Sam dopiero wybieram, ale rozmawiałem ze znajomymi którzy mają klimę w blokach i oto co ustaliłem.

Mieszkania około 40-55m2, i każdy ma jedną jednostkę, o mocy 2,7-3,5kW. Twierdzą, że nawet w czasie największych upałów w pokoju z klimą była temperatura zadana, a w pozostałych od 2 do 5 stopni więcej.
Przy tak małym mieszkaniu, chyba w multisplit bym się nie bawił.
Jednostka zewnętrzna najczęściej na balkonie (żeby był łatwy dostęp w czasie serwisu) na podłodze lub wisząca. Jednostka wewnętrzna w pomieszczeniu gdzie najczęściej przebywają w dzień (czyli salon).
Dzwoniłem do wielu firm, czytałem wiele wątków i LG raczej większość odradza. Mitsubishi i Fuji(tsu) tak, ale cena trochę zaporowa. Większość znajomych ma Gree, Rotenso, Kaisai. Chyba Gree z tego zestawu najlepsze i też dają 5  lat gwarancji. W zależności od firmy i modelu powinieneś zmieścić się (przy prostym montażu) w kwocie 2500-4000zł.

Ostatnio edytowany przez PPiiOO (2020-02-27 23:17:49)