Temat: Wybór klimatyzatora split

Dzień dobry!

Planuję zamontowanie klimatyzacji w mieszkaniu. Chodzi o salon, o powierzchni ok 25 m2 + próba skierowania powietrza z jednostki wewntrzej w taki sposób, aby choć trochę chłodziło kuchnię i mały pokój - w tym celu zaproponowano mi jednostki z możliwością sterowania żaluzją również w poziomie.

Mieszkanie na 13. piętrze, bez żadnej osłony innego budynku, w małym pokoju (który miałby trochę choć korzystać z działania klimatyzatora w salonie) jest ciężkie słońce pomiędzy godz. 14.00 a zachodem).

Jednostki, jakie mi zaproponowano to:

1) Kaisai ONE 3,5kW KRX-12AEXI

2) Gree Lomo Luxury Plus 3,5 kW

3) Gree Amber Standard White 3,5kW (GWH12YC-K6DNA1A)

Powiem szczerze, że nie bardzo znam się na klimatyzatorach, wszystkie trzy mają zbliżone parametry (o ile w ogóle właściwie je porównuję) - skłaniam się na ten moment do numeru 3, tj. Gree Amber Standard, ale to już ze względów wizualnych, gdyż różnica między nimi (łącznie z montażem) to ok 600 PLN.

Wszystkie mają podobną moc, wszystkie 5 lat gwarancji, nie wiem czym kierować się dalej.

Ogromna prośba o wsparcie przy wyborze jednej z wyżej wskazanych jednostek, ewentualnie wsparcie w odnalezieniu czegoś z podobnej półki.

Z góry ogromne dzięki!

2

Odp: Wybór klimatyzatora split

Gree Lomo Luxury Plus to nowy model tego producenta, ma kilka zalet niz konkurencja, amber tez polecam

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: Wybór klimatyzatora split

Polecam wszystko co z Chin najlepiej udał im się model ?COVID-19?

4

Odp: Wybór klimatyzatora split

@radekklimat dziękuję! Potrafisz mi powiedzieć, jakie są zalety Lomo Luxury Plus, w stosunku do Amber Standard?

5

Odp: Wybór klimatyzatora split

Różnice niewielkie jak dobrze pamiętam to głównie różnią się trochę wyglądem i luxury plus jeśli się nie mylę (piszę z pamięci) 7 stopniową regulację wentylatora a amber 4 stopniową. Ogólnie jeśli wybierasz jedne z tych modeli Gree to bierz ładniejszy albo tańszy jeśli nie widzisz żadnej różnicy.