1

Temat: Kryteria wyboru klimatyzatora - na co zwrócić uwagę?

Witam serdecznie,

Planuję zamontować klimatyzator typu multi split - na zewnątrz jedna jednostka zewnętrzna, wewnątrz dwie wewnętrzne. Pierwsze pomieszczenie to salon z kuchnią, w miarę otwarty, ze wszystkimi korytarzami będzie ok. 35m2, drugie pomieszczenie to zamknięta sypialnia 18m2.

Przeglądam różne klimatyzatory oraz firmy, ale jest tego tak dużo, że mam problem z porównaniem. Chciałbym zrobić sobie listę kryteriów porównawczych. Jakie kryteria sugerowalibyście dopisać do listy poniżej, żeby była w miarę kompletna? Póki co mam na liście poniższe:
1. Cena
2. Wymiary jednostki zewnętrznej (mam mało miejsca na balkonie)
3. Poziom hałasu jednostka zewnętrzna oraz wewnętrzna
4. Możliwość sterowania z WiFi
5. Awaryjność - ale to mi ciężko ocenić, bo nie jest podane oczywiście w specyfikacji technicznej, trzeba opierać się na doświadczeniu instalatora

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

2

Odp: Kryteria wyboru klimatyzatora - na co zwrócić uwagę?

Cena to kryterium dzięki któremu w 99% będzie dostępny tylko Chińczyk tym bardziej jeśli chodzi o multi
Ostatecznie może być Japończyk ale tylko monosplit
Urządzenia dzielisz na Chiny Korea Japonia

Ja polecam koncerny pochodzenia Japońskiego - osobiste preferencje, jakość towaru, zgodność towaru z kartą katalogową, znikoma awaryjność a w zasadzie w większości modeli brak awarii.  Daikin Mitsubishi Panasonic itd

Chiny dużo osób sprzedaje urządzenia bo są tanie i tu jeżeli o mnie chodzi więcej zalet nie znajduję . Chłodzą grzeją usterkowość (uzależniona od modelu i fabryki) jest spora jak do biura sklepu czy kontenera są idealne gdzie nikt nie oczekuje od urządzeń cudów .

Korea nie oferujemy

Każdy instalator a w zasadzie firma instalacyjna wyspecjalizowała się w danym producencie więc każdy będzie polecał ci co innego .

forum.klimatyzacja.pl

3

DBKlima napisał/a:

Ostatecznie może być Japończyk ale tylko monosplit
Urządzenia dzielisz na Chiny Korea Japonia

Wszystkie, nawet Daikiny są produkowane w Chinach. W każdym razie główne części, np. sprężarki. Jednak liczy się kontrola jakości i obsługa posprzedażna.

4

Stefan997 napisał/a:

Istotny jest wybór instalatora Nic po bezawaryjnym urządzeniu za uczciwe pieniądze jak robota będzie spie....... 95% przypadków wadliwie działającego sprzętu jest z winy źle wykonanego montażu

5

Stefan997 napisał/a:

Konserwację urządzenia

6

@DBKlima, z twoim stwierdzeniem nie bardzo się zgodzę, coraz więcej narzekań na Mitu, inne japończyki niby mają też swoje problemy.
A

sorry już drugi raz pisać nie będę, bo portal połknął, nie dość, że uczył mnie matematyki z podstawówki

Ostatnio edytowany przez obser (2020-07-02 10:55:02)

7

W tym sezonie można spokojnie narzekać na wszystkich ...
To co wkurza najbardziej to regularne dostawy jak słyszę od producenta :
Brak towaru, dostawa będzie później, nie ma potwierdzenia że wejdzie na czas ... to jest załamka
Mam kalendarz 3 ekip montażowych i 2 serwisowych jak się tu zaczyna sypać to wszystko wygląda jak szachownica .
Jedno przesunięcie i robi się całkiem spore zamieszanie .

Teraz przez tą pandemię każdy chce zarobić i odłożyć bo nie wiadomo o co będzie za chwilę .

@obser w ostatnich miesiącach 60% to Daikin Mitsu to 20% i chinole po sklepach i firmach .
Daikin jako jedyna firma jeszcze mi nie zawaliła żadnej sprawy i nie mam z nimi żadnych problemów może to zasługa dobrego handlowca ale i nie mam nic do zarzucenia wszystkim od szefostwa po logistykę .
Proste zasady i dotyczy to wszystkich kupujących to sprawa że łatwiej się rozmawia a to już sukces .

Mitsu nie dogadaliśmy kilku tematów i byłem mocno zdziwiony niepozytywnie .
Urządzenia jak do tej pory mamy z Mitsu bezawaryjne ale jak zamontowaliśmy nowe modele z Daikina choć by najtańszą serię Sensira+ to wydają nam się sporo cichsze .

8

Szanująca się firma nawet malutka na kilka palet klim w magazynie i nie ma problemu z dostępnością.

9

@DBKlima, ja odpisałem na Twój post o Jaopńczykach. Ucieo, a się rozpisałem. Ja od lat zakładam chińską mało znaną firme. Urządzenia pracują naprawdę rewelacyjnie, 0% awaryjności, super współpraca z Działem Technicznym i Kierownikiem, bo po tylu latach omijam handlowca, bo kierownik był byłym moim handlowcem i tak zostało. Nie chcę firm molochów, gdzie na początku maja reklamowałem urzadzenie, do protokołu musiałem dołaczyć ze 20 załączników, urzadzenie do zwrotu, spakowałem, kurier zabrał i do dziś echo. Miała być FV korekta i jeszcze młyn sprawiedliwości sie kreci. I to jedna z najbardziej znanych marek. Klienci powinni sie kierować jednak zdaniem Instalatora, bo on jest tym ogniwem co wygryza ew. awarie i w jego interesie jest założenie bezproblemowego urządzenia, sam wiesz że nawet pojechanie i zweryfikowanie zastrzeżeń Klienta rozbija grafik. Zależy też w jakim rejonie mieszkasz w zakresie zasobności portfeli. U nas 95% Klientów nie obchodzi marka, a cena. Nawet o markę nie pytają, co najwyżej o długość gwarancji. Nie idziemy na ilość, ale na jakość. Dobry chiński klimatyzator+ prawidłowy staranny montaż i przekonanie kLienta do serwisowania go daje znakomite efekty. Ściagaliśmy ostatnio 5 szt3 letnich Panasoników, założonych przez firmę krzak, tańszą od nas, bo też tam wycenę wtedy robiliśmy. To co zobaczyliśmy to horror. Jeśli firma pilnuje w Chinach reżim technologiczny i kontrolę jakości i my sie zepniemy na perfekcyjny montaż i serwis, to te japończyki w 90% złożone w Chinach może są lepsze finansowo, ale nie idealne. Nie dostajemy koszulek, ubrań roboczych firmowych, ale porzadne urządzenia w niskich cenach.

10

@obser wiem o co ci chodzi i przekonywać mnie nie musisz bo masz rację
Też od lat najpierw jako importer teraz jako dystrybutor kupujemy urządzenia mało popularnej marki
Jednak lokalizacja sprawia że mamy klientów którzy wymagają od nas nieco inny rozwiązań i siłą rozpędu najlepiej nam się sprzedaje urządzenia z ME MEE i DAPO w tym roku z przewagą na DAPO.
Bardzo dużo mamy projektów na kanałówkach 3, 4, 5 sypialni w lato to ciężka praca bo gorąco i wszędzie wełna ...

11

I jak patrzę na założone przez mnie przeszło 20 lat temu chodzące Galanz-e chińskie, to zadaję pytanie, dlaczego jeszcze cholery chodzą? I do żadnego nie dodałem ani grama czynnika.

12

obser napisał/a:

I jak patrzę na założone przez mnie przeszło 20 lat temu chodzące Galanz-e chińskie, to zadaję pytanie, dlaczego jeszcze cholery chodzą? I do żadnego nie dodałem ani grama czynnika.

No to masz szczęście, a może ja pecha.
Miałem na podorędziu 7 Galanz'ów jeszcze on/onff. 3 duże 7kW i 4 małe 3.5kW. Z tego jeden duży już (po 7 latach na złomie, bo parownik miał dziurę między lamelkami.
Ogólnie z tymi dużymi były problemy, a z małymi w miarę ok poza utratą pojemności kondensatorów w wszystkich JZ.

Ostatnio edytowany przez jack63 (2020-07-03 13:08:08)

13

Ja na Galanz-ach zarobiłem niezłą kasę, dopóki Centrum Klima nie wpadła na genialny pomysł sprzedaży klimatyzatorów na Allegro poniżej cen instalatorskich. Głównie 3,5 kW. Parę lat temu zaczęły się kłopoty zkondensatorami, ale mam w zapasie jeszcze z 10 szt. !0 zł nie wydatek. Raz tylko jedna partia miała wadliwe zawory rewersyjne. Poza tym jak napisałeś pech, bo świntuchy chodzą, tylko czyszczenie wpływa do kieszeni, a chętnie założyłoby się nową instalację, bo i Klienci są z wyższej półki jak ktoś ponad 20 lat temu miał kasę na klimę. LG pompowała ceny, gdzie byś nie zadzwonił to cena katalog+ 1200 zł+ 100zł/mb instalacji. Och, gdzie te czasy, kumu to przeszkadzało?