Temat: Konserwator do lodów IARP Artica 103E lody płyną

Witajcie, jestem nowym użytkownikiem forum.
Postanowiłem zasięgnąć tutaj porady osób które są specjalistami w temacie, gdyż w moim mieście albo brakuje specjalisty, albo nie mają czasu, choć trudno mi to zrozumieć.
Ale do meritum - witryna do lodów jak w tytule, zakupiłem używana, zamontowałem lody w kuwetach, ale że ich konsystencja była zbyt rzadka, to spróbowałem przekręcić pokrętło które jest na dole, ze skalą od 1-9 i płatkiem śniegu nadrukowanym. Załączył się wówczas agregat i lody po kilkunastu minutach stały się bardziej ścisłe.
Jednakże rano okazało się że musiał się sprzęt rozmrażać, bo trochę wody wyciekło z dolnego schowka, a parowniki - bo tak się chyba one nazywają są oblodzone. Teraz w dzień znowu chyba zaczęła się odmrażać gdyż znowu lody płyną.
Nie mogę znaleźć nigdzie instrukcji obsługi do tego sprzętu.
Co tu zrobić, co ustawić, ewentualnie co może być przyczyną takiej dziwnej pracy.
Czy ktoś z Was mi powie do czego służy to urządzenie z pokrętłem i czerwonym przyciskiem z narysowanymi kroplami wody??

2

Odp: Konserwator do lodów IARP Artica 103E lody płyną

neo.milo napisał/a:

witryna do lodów jak w tytule, zakupiłem używana,

Ile lat ma ten badziew? 30, 20 ?

neo.milo napisał/a:

zamontowałem lody w kuwetach, ale że ich konsystencja była zbyt rzadka, to spróbowałem przekręcić pokrętło które jest na dole, ze skalą od 1-9 i płatkiem śniegu nadrukowanym.

Nie stać cię na termometr "na kabelku" aby znać temp w zamrażarce? Poza tym nie wkłada się towaru do niewychłodzonego sprzętu!
Do tego nie piszesz, że te rozmrożone lody wywaliłeś. Chcesz otruć klientów? Raz rozmrożonej żywności  nie wolno ponownie zamrażać!!!
Kup sobie sprawny sprzęt i zewnętrzny termometr dla kontroli poprawności jego pracy, a nie ryzykuj zdrowiem klientów.
Jak ktoś na prawdę chce to serwis znajdzie. Z resztą sprzęt używany powinien być sprawdzony zaraz po zakupie, a najlepiej przed zakupem.

forum.klimatyzacja.pl

3

Po pierwsze to ja nie napisałem że lody się rozmroziły tylko że mają zbyt rzadką konsystencję niż powinna być. Gdyby się zupełnie rozmroziły to sam bym ich nie jadł tylko wyrzucił.
"Badziew" jak to Pan nazywa, nie ma 30, ani nawet 20 lat.
Nie widzę nic złego w kupieniu używanego sprzętu, po to jest rynek wtórny. Konserwator był sprawdzany przez sprzedawcę - serwis nie sprawdzał.
Bardzo proszę o odpowiedzi wnoszące cokolwiek do mojego zapytania, a nie wylewanie swoich niepotrzebnych pseudo mądrości.

Ostatnio edytowany przez neo.milo (2020-05-20 15:05:36)

4

Skad jestes?

5

Płock.
Dowidziałem się że programator który tam jest co 12h włącza odmrażanie, dziś włączył sobie o 9 rano, szron na lamelkach sie rozpuścił, lody jednak nie do końca chcą wrócić do właściwej konsystencji - powinny być na tyle sztywne żeby się dobrze nakładały, a sa za miękkie.

6

Jaką temp. masz w witrynie?
Każdej cyferce na termostacie odpowiada temperatura w wewnątrz witryny po której termostat rozłącza agregat!
Cykle odszraniania parownika powinny być tak ustawione żeby lamelki Parownika nie były bardzo Zaszronione!

1.Sprawdź np jaka temp.wewnątrz witryny odpowiada 6tce i czy agregat się wyłącza!

a najlepiej to wezwij Serwis Chłodniczy ale termometr musisz mieć bo Twoje zapytania są chaotyczne!

2.Czy skraplacz jest czysty czy jest dobra cyrkulacja powietrza na skraplaczu?

itd. itp.

7

temperatura pomieszczenia ? . sprawność wentylatorów ?sprawdź ręką temperaturę skraplacza .

8

neo.milo napisał/a:

Płock.
Dowidziałem się że programator który tam jest co 12h włącza odmrażanie, dziś włączył sobie o 9 rano, szron na lamelkach sie rozpuścił, lody jednak nie do końca chcą wrócić do właściwej konsystencji - powinny być na tyle sztywne żeby się dobrze nakładały, a sa za miękkie.

Zajmowałem się jakiś czas tymi witrynami temat rzeka jesteś trochę za daleko ode mnie żeby ci pomóc podaj numer na pw to może coś ci podpowiem

9

Przepraszam za nieobecność, dużo pracy i borykanie się z działaniem tego sprzętu.
Temperatura wewnątrz to - 15 do - 12 czy nawet - 10 jak jest gorąco w altanie w której stoi.
Skraplacz jest czysty.
Lody muszę na razie trzymać w szafie mrozniczej żeby miały odpowiednią temperaturę.

10

neo.milo napisał/a:

Przepraszam za nieobecność, dużo pracy i borykanie się z działaniem tego sprzętu.
Temperatura wewnątrz to - 15 do - 12 czy nawet - 10 jak jest gorąco w altanie w której stoi.
Skraplacz jest czysty.
Lody muszę na razie trzymać w szafie mrozniczej żeby miały odpowiednią temperaturę.

Czy urządzenie ma dwa czy jeden agregat?