Temat: Kanałówka na 50m2 (3 pokoje)

Witam wszystkich,

Co konkretnego byście polecili do chłodzenia 3 pokoi na poddaszu, razem to jakieś 50m2 i 2.6m wysokości. Zalezy mi żeby można było regulować temperature niezależnie w każdym pokoju (nie VRF). Mam już poprowadzone rurki 1/4 i 1/2 cala i z tego co widzę jestem ograniczony do 5KW (powinno starczyć - temperatura minimalna jaka chce tam ustawić to 23st). Chciałbym dać cos o średnim sprężu np myślałem o LG (spręż regulowany 20 - 140Pa) ale mnogość ich jednostek (CL18, CF18, CM18) mnie dezorientuje bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji która jednostka oferuje regulacje temp oddzielnie w każdym pomieszczeniu (czujniki temperatury). Co byście zaproponowali przy założeniu ze budżet to max 15 tys zl a najlepiej żeby nie przekroczyć 10 tys za sam sprzęt. Robocizny do budżetu nie wliczamy.

2

Odp: Kanałówka na 50m2 (3 pokoje)

Można by pobawić się z przepustnicami na nawiewie i termostatami.
Nie będzie to jednak idealne rozwiązanie.
Szczególnie że zwykła kanałówka nie ma opcji np. trzech stref.
Trzeba też dokładnie przemyśleć średnicę kanałów dolotowych do pomieszczeń.
Najlepiej byłoby pochylić nad ofertą urządzeń marki samsung.
Mieli urządzenie kanałowe które mogło współpracować z 8 sterownikami ( strefami ).

forum.klimatyzacja.pl

3

Można by pobawić się z przepustnicami na nawiewie i termostatami.
Nie będzie to jednak idealne rozwiązanie.
Szczególnie że zwykła kanałówka nie ma opcji np. trzech stref.
Trzeba też dokładnie przemyśleć średnicę kanałów dolotowych do pomieszczeń.
Najlepiej byłoby pochylić nad ofertą urządzeń marki samsung.
Mieli urządzenie kanałowe które mogło współpracować z 8 sterownikami ( strefami ).

4

No właśnie wspomniałem o LG bo maja ponoć wersje gdzie:

Kontrola strefowa:
- kontrola do 4 stref za pomocą zewnętrznych termostatów
- odpowiednia wentylacja i temperatura kilku pomieszczeń
- sterowanie przepustnicami powietrza
- automatyczna kontrola pracy wentylatora

http://klima-sklep.pl/img/cms/praca%20w%20wielu%20pomieszcz..png

Zastanawiam się czy oprócz LG inni producenci maja podobne rozwiązania...jest tyle tego ze aby przejrzeć oferty wszystkich musiałbym z tydzień przed kompem spędzić. Nawet w LG ciężko mi się zorientować który to dokładnie model ma taka opcje. Tak czy siak jutro zadzwonię do dystrybutora i pomęczę go pytaniami...

Tutaj http://www.lg.wienkra.pl/produkty/v-net … efowy.html jest cos więcej ale wynika z tego ze potrzeba dokupić siłowniki przepustnic, termometry i same przepustnice...widzę ze robi się z tego coraz większy koszt.

Inna opcje jaka mam w głowie to pójść po taniości w GREE. Mam już w domu multisplit-a GREE na 3 jednostki (dwie na dole i jedna na poddaszu w siłowni) ale tutaj mam podobny dylemat...czy stawiać split-a U-match tj:
GUD50PS/A-T / GUD50W/NhA-T bez grzałek tacy i karteru sprężarki ale za to ponoć z regulowanym sprężem (chyba tylko 0-50Pa)

czy iść w multisplit-a tj:
GWHD(18)NK6LO R32 + GFH(18)EA-K6DNA1B/I

Ew cos z LG ale już bez regulacji temp w każdym pomieszczeniu ale za to cos z regulowanym sprężem (średni spręż - regulacja 25-150Pa):
LG STANDARD CM18R albo LG COMPACT-INVERTER CM18CR

Ostatnio edytowany przez BikeBarian (2020-07-05 20:09:17)