Temat: Montaż klimatyzacji a warunki mieszkaniowe

Witam,

poszukuje pomocy w następujacej sprawie.

Jestem właścicielem mieszkania poddaszowego o metrażu ponad 100 m2. Przed kupnem lokalu, zostałem ustnie zapewniony przez administratora budynku, który udostępniał mieszkania do obejrzenia w imieniu dewelopera, że wspólnota nie ingeruje w montaż urządzen klimatyzacyjnych w lokalu. Jak się okazuje, po podpisaniu aktu administracja rząda zgody bezpośrednich sąsiadów na montaż, jednak sąsiadka z dołu zgody takiej nie wyraża. Żadne urządzenia przenośne, ani borysowskie monoklimatyzatory bez jednostkni zewnętrzej nie wchodzą w grę ze względu na powierzchnię salonu i trudne warunki (duże okna dachowe, zachodnia ekspozycja, poddasze itp). Temperatury w mieszkaniu w słoneczne dni utrzymują się blisko 30 stopni (nawet do 32 stopni w dni upalne).
Jakie szanse ma sprawa w sądzie? Czego można rządać od dewelopera z tutułu rękojmii ze zwględu na to, że mieszkanie nie nadaje się do użytku w słoneczne dni?
   Czy istnieje techniczna możliwość montażu jednostki na dachu? Administracja twierdzi, że dach nie jest pod nią przystosowany i odmawia, ale słyszałem sprzeczne opinie w tej kwestii ; podobno takiego montażu można dokonać przy kalenicy.

2

Odp: Montaż klimatyzacji a warunki mieszkaniowe

Jednostka zewnertrzna bedzie wazyc max 100kg to tak jak by dwóch chłopa nie mogło wejsc na dach!:)
Walcz o montaż na dachu łatwiej niż sprawa w sądzie!
Znajdź firme montującą klime niech Ci wystawią opinie o montażu jednostki zewnętrznej plus opinia jakiegoś inspektora budowlanego i wystąp o pozwolenie!
Tak bedzie najtaniej spróbować!
Powodzenia!

forum.klimatyzacja.pl

3

Albo nie drzeć kotów z sąsiadami i dogadać się z panią może wytłumaczyć wszystkie za i przeciw.

4

miezala5 napisał/a:

dogadać się z panią może wytłumaczyć wszystkie za i przeciw

zaproś ją do siebie w upalny dzień, żeby sama poczuła w jakich warunkach mieszkacie.
NIe wiem też jak wielki klimatyzator planujesz montować, ale moja jednostka zewnętrzna 3.5kW waży niecałe 40kg.

5

zaproś na wakacje kilkunastu dzieciaków w drewniakach .mogą mieć ADHD .

6

Otóż właśnie już zapraszaliśmy sąsiadkę z dołu żeby jej uzmysłowić w jakich warunkach mieszkamy, ale obraziła się, że próbujemy na niej wywrzeć presję i nie przyszła. Póki mieszka w mieszkaniu pod nami, nie ma szans na montaż na elewacji.
Co do dachu to bardzo chętnie, ale w piśmie od administracji otrzymałam informację, że nie ma możliwości technicznych do montażu na dachu z uwagi na jego konstrukcję, pokrycie i rozmieszczenie instalacji wewnętrznych. Natomiast z tego co słyszałem instalacja taka powinna być możliwa.
Czy znacie jakaś firmę łódzką,która ma doświadczenie w temacie takich instalacji i mogłaby wystawić opinie o montażu a w razie czego również się go podjąć jeśli taka zgodę udałoby się uzyskać? na razie były u mnie dwie firmy, ale nie potrafiły nic konkretnego zaproponować gdy informowałem, że na elewacji nie można.

7

Zaproś jakąś firmę od klimatyzacji lub kilka wspólnie wybierz rodzaj klimatyzatora lub klimatyzatorów bo nie wiem czy chcesz/potrzeba jeden czy dwa.

Jak wybierzesz ilość producenta model to z katalogu będziesz miał wymiar i ciężar agregatów .

Zaproś firmę dekarską niech ci (wycenią) w uzgodnionym miejscu z firmą od klimatyzacji wykonają przebicia, wpust dachowy i ławę dachową .

Jak będziesz miał uzgodnienia z dekarzami i firmą od klimatyzacji to napisz do administracji o zgodę na montaż opisując sposób wykonania .

Administracja może zażądać opłat za zajętość/korzystanie z dachu tgz cześci wspólnej.

8

Jak możesz poświęcić okno to można zewnętrzną zabudować we wnęce okiennej.Coś takiego robiliśmy w szkole tańca jak nie było pozwolenia na wieszanie na elewacji.

BLOKADA ROBOTÓW INTERNETOWYCH.
ile to jest 2+3

9

Dużo ludzi nikomu nic nie mówi stawia j. zew. na balkonie na ziemi na profilach pvc korytko na ścianie za ściana j.w zamontowane i salon "chłop"  ma schłodzony .Ja mieszkam na 4 piętrze dodatkowo przeplotłem przez barierki takim plastikiem do wysokości kolan i wszystko zamaskowane . Ale zrobiłem bo zrobił moja spółdzielnia  nie miał nic przeciwko agregatowi na balkonie.

10

https://www.youtube.com/watch?v=exNrmJuQk_4
Ponoć można ją dostać za 300$ ale są też inne klimatyzatory okienne niestety nie wiem ani jak wyglądają w naszych oknach ani jak się spisują big_smile

11

Bolas to są klimatyzatory na rynek USA gdzie 90% zamontowanych okien jest przesuwnych góra- dół, nie wiem w jaki sposób chciałbyś coś takiego zamontować do okien otwieralno -uchylnych?
Ja osobiście bym montował stawiając j.z na balkonie żeby jej nie było zbytnio widać, skropliny zbierał do wiadra i tyle. Tak na poważnie co spółdzielnia może ci zrobić, wolność Tomku w twoim domku? Płacisz czynsz i to jest najważniejsze dla nich. Będą może coś przysyłać ale olać to. Ja sam mam dwa mieszkania w dwóch rożnych spółdzielniach, w jednej w regulaminie jest napisane że niby nie mogę wynajmować mieszkań osobą trzecim co ja czynię. Kilka razy na przestrzeni lat się zdarzyło że inni mieszkańcy informowali spółdzielnie że ja wynajmuję to mieszkanie i co spółdzielnia mogła mi zrobić, przysłała jakieś pismo, które wylądowało w koszu i tyle.

12

Dla chcego nic trudnego - tak jak w twoim wypaku 'Polak potrafi'

13

W ostaeczności załóż okienny w murze,jak masz ściany np. ze silki,to nić trudnego.Okienne ostatnio dostał Gree.

14

Witam,

mieszkam w mieszkaniu na ostatnim piętrze. Instalowałem klimatyzację 3 lata temu.
Pierwsze co zrobiłem to poszedłem do sąsiadów i im o tym powiedziałam. Nie wszystkim się to podobało. Najlepiej oczywiście posiadać jakieś argumenty. Możesz więcej poczytać o plusach klimatyzacji w domu.

Pozdrawiam

15

Zadzwoń tutaj a na pewno doradzą Ci co i jak wykonać smile https://www.icnet.pl/oferta/montaz-klimatyzacji

16

A co mogą doradzić, może lepiej do Łodzi firmę z Rzeszowa, albo ze Szczecina zaprośić. ustal wykonawcę poszycia dachowego, bo jak jest gwarancja to tylko oni mogą wejść na dach, przedstaw im propozycję wykonania przepustów, jak szacht techniczny jest zapełniony i wykonanie podstawy do agregatu//ów. Tylko oni mogą to wykonać i jak przyjmą robote, to 95% sukcesu.