1

Temat: klimatyzator w przedpokoju

Witam,
zastanawiam się nad klimatyzacja na poddaszu. Mam możliwość zamontowania klimatyzatora kasetonowego o mocy 5kW. Czy będzie on spełniać swoje zadanie aby chłodzić 4 pokoje? Chodzi mi o to że jak w ciągu dnia poddasze się nagrzeje to jak będę wieczorem szedł spać to żeby nie było tam duszno/gorąco. Dodam że w domu mam też rekuperacje.

Rzut poddasza: https://zapodaj.net/8d50c331da1a5.jpg.html

2

Odp: klimatyzator w przedpokoju

Jeżeli nie masz zamykanego wejścia na schody to słabo to widze - duzo chłodu bedzie uciekać na dół.
Jeżeli zejście na dół się zamknie kaseta bedzie chłodzić na tyle na ile pozwoli jej bilans dopływającego ciepła (izolacja poddasza np) ale przy zamkniętych oknach na pewno zmniejszy wilgotność powietrza a przy mniejszej wilgotności 26C potrafi być komfortowe!:)

forum.klimatyzacja.pl

3

@miezala5 masz całkowitą rację
@GREG9 słaby pomysł 5kW zamontowane by schłodzić schody i alternatywnie odrobinę sypialni .
Pomijam już fakt spania przy otwartych drzwiach sypialni   
Kanałówka lub alternatywnie splity ścienne w sypialniach pojedyncze lub Multi

4

Dokładnie tak. Zamontowałem w podobnej lokalizacji, ale ścienniaka 7 kW. I wszystko szorowało na parter, dopiero zrobiłem kotarę na schodach i wtedy pokoje na piętrze jako tako chłodziło. Teraz góra jest niezamieszkała, bo synowie odpłynęli i super sprawa przy pozamykanych drzwiach 1 piętra chłodzenie całości parteru. Nie ryzykowałbym w tym miejscu montażu dla chłodzenia pokoi na górze.

5

Nie polecam. Juz lepiej daj kanałówkę do tych 4 pokoi. 5KW powinno dać rade utrzymać przyjemny chłodzik na poziomie 23st. Masz bardzo podobny przypadek jak u mnie z tym ze jeszcze masz schody blisko...cały chłód poleci na dol. U mnie nie mam schodów a i tak zanim chłód dotrze do pokoi to przedpokój wyziębiam do poziomu mało komfortowego.

Ostatnio edytowany przez BikeBarian (2020-07-08 13:37:02)