1

Temat: Klimatyzatory TCL Elite seria XA71I oraz multisplit FMA

dzień dobry,
czy ktoś miał może doczynienia z tymi klimatyzatorami ? nigdzie nie moge znaleźć opinii, parametry i cena zachęcające ale chciałbym wiedzieć czy jest potwierdzenie papierowych obietnic w praktyce
pozdrawiam

2

Odp: Klimatyzatory TCL Elite seria XA71I oraz multisplit FMA

To trzeba sie Instalatora dopytać. Może nawet zorganizować pokazanie takiego  urządzenia w pracy. Często sie tak robi, ja osobiście o takiej firmie nie słyszałem.

forum.klimatyzacja.pl

3

Kup to co jest popularne i ma opinie o niskiej awaryjności . Po co się pchać z palcami pod siekierę .
Ja mogę polecić Daikin i Mitsubishi urządzenia o niskiej awaryjności a przy awarii szybki dostęp do części serwisowych nawet po 10 latach od zaprzestania produkcji (po 10latach raczej każdy wymienia niż naprawia ale oczywiście można)

4

Tcl ma w Polsce fabrykę telewizorów od dobrych 15 lat. Raczej nie strzelali by sobie w kolano.  A Gree i kaisai w Polsce drukuje tylko katalogi i instrukcje obsługi.Jak miałbym wybierać to bym wybrał tcl niż kaisai bo nie jest to firma naklejka. Furatsu, furizu, aurizu, rotenco , kaisatsu,

Ostatnio edytowany przez Amfan (2020-07-09 16:09:15)

BLOKADA ROBOTÓW INTERNETOWYCH.
ile to jest 2+3

5

Podrjrzewam, że fabryka to duże słowo, tak jak pod Toruniem w Łysomicach wielka strefa ekonomiczna i "fabryki" telewizorów. Przychodzą prawie gotowe na paletach, co najwyżej przylutowywane jest gniazdo zasilania, pakowanie i spedycja z naklejkami wyprodukowano w UE. Byłem na stronie TCL i o klimach ani mowa, tez na coś nalepkę przykleili. Tak jak Boche, Viessmany, mające sieć sprzedaży to i klimy wypchną no name z ich logo. A wracając do drukowania, akurat obsługujemy drukarnię, co do tych toruńskich Sharpów, Orionów i innych drukuje nalepki i stosy papierzysk.
Nie to żebym od razu wykluczał taką markę, ale chciałbym znać jego prawdziwą tożsamość, kupiłem kiedyś Korela i wszystko od Midei pasowało.

6

Tak 90% fabryk wygląda. Jest jeden producent komponentów "x" , drugi  komponentów "y" , a trzeci to składa.

BLOKADA ROBOTÓW INTERNETOWYCH.
ile to jest 2+3

7

Tak, tylko w wypadku np. Łysomic były wielkie rządowe zapowiedzi o uruchomieniu fabryk telewizorów i elektroniki, wielkie zwolnienia i pomoce, a kitajcy zrobili sobie tylko punkt dystrybucyjny legalizalizujący europejską produkcję i tak naprawdę co do wielkości pracuje tam garstka ludzi, nawet z naszego rejonu, bo z Torunia za miskę ryżu nie chcieli robić, a u nas z pracą krucho i dojeźdżają 70km składając się na stare gruchoty,aby tam dojechać. Jedyne co to trochę roboty mają drukarnie i zakłady produkcji opakowań. Wsumie wielka ściema. Słyszałem też ostatnio, że pod Gnieznem ma powstać wielka fabryka klimatyzatorów, zobaczymy co to będzie. Co powie na polskie klimatyzatory Kolega @DBKlima jestem ciekaw.
Z drugiej strony oglądałem niedawno na Ali pompki skroplin Aspena niby mini Orange i inne , cała gama Aspena w identycznych opakowaniach i z identyczną kompletacją, tylko z chińskimi napisami, pewnie w dzień do Aspena, a wieczorem własne.

Ostatnio edytowany przez obser (2020-07-09 18:37:00)

8

obser napisał/a:

Z drugiej strony oglądałem niedawno na Ali pompki skroplin Aspena niby mini Orange i inne , cała gama Aspena w identycznych opakowaniach i z identyczną kompletacją, tylko z chińskimi napisami, pewnie w dzień do Aspena, a wieczorem własne.

mnie ciekawi jaka trwałość też 2 lata i miesiąc po gwarancji padają, jeżeli tak i cena dobra to nic tylko brać.