1

Temat: LG UU49W U32 SYNCHRO i kompatybilne jednostki kanałowe

Witam
Potrzebuję jednostki kanałowej kompatybilnej z jednostką zewnętrzną LG UU49W U32 (AUUW48D2) z katalogu z 2016 roku doczytałem, że tylko jednostka kanałowa UM48.N34 (koszt ok. 6tyś. netto dla mnie nieakceptowalne) Zadzwoniłem do dystrybutora LG ale szczerze powiem, ich odpowiedź była dla mnie  słaba odesłali mnie do katalogu z 2016 roku żadnych alternatyw. Powiem jeszcze, że mam elektronikę od jednostki podstropowej ale w niej są 2 silniki obsługujące 4 wentylatory  w jednostkach kanałowych jest zazwyczaj jeden większy silnik obsługujący dwa wentylatory no i dodatkowa elektronika sterująca strumienicami powietrza. Myślałem o przełożeniu silników, ale tu jest zbyt dużo zmian konstrukcyjnych no i jeszcze nie wiem czy to się zmieści
Moje pytania:
1. Jakie są i czy są jakieś inne jednostki kompatybilne z jednostką zewnętrzną LG UU49W U32?
2. Czy można jakoś wykorzystać elektronikę, aby zaadaptować inną jednostkę kanałową? i co z sterowaniem tych silników jak to rozwiązać (regulacja wydajnością - musi być)?
3 Czy ma ktoś na zbyciu jednostkę kanałową używaną LG UM48.N34 lub wie gdzie można zakupić?

Ostatnio edytowany przez judox (2020-07-22 17:17:12)

2

Odp: LG UU49W U32 SYNCHRO i kompatybilne jednostki kanałowe

Dowiedziałem się że jest to jednostka komercyjna pracująca tylko na grzaniu lub chłodzeniu dla wszystkich jednostek wewnętrznych. Inne zestawy typu Multi V trzy rurowe mogą pracować jednocześnie dla grzania i chłodzenia (w tym wypadku zawory rozprężne są w jednostkach wewnętrznych. W moim wypadku nie ma takiej opcji ze względu, że zawór rozprężny jest w jednostce zewnętrznej.
Teraz kolejne pytanie się nasunęło. Wiem, że jednostkę można wykorzystać w centralach wentylacyjnych i tu żadnej elektroniki  komunikacyjnej nie potrzebuję.
4. jak w takim wypadku wysterować jednostkę zewnetrzną kiedy ma pracować i z jaką wydajnością?

forum.klimatyzacja.pl