Temat: whirlpool amd 092/1 kiepskie działanie

Cześć wszystkim czytającym ten temat,

zgłaszam się do Was z następującym problemem. Dostałem od znajomego klimatyzator przenośny Whirlpool Amd 092/1, który był u niego użytkowany przez parę lat w firmie, potem przez rok był nieużywany i trafił do mnie. Na wstępie dodam, że poziom mojej wiedzy na temat klimatyzacji jest powiedzmy przeciętny, dlatego proszę o wyrozumiałość. Sprzęt podłączony został według instrukcji Whirlpoola, rura wyciągnięta została za okno przez tak zwaną uszczelkę okienną do klimatyzatorów przenośnych. Pierwszy problem to fakt, że mimo ustawionej minimalnej temperatury, na wylocie mam temperaturę powietrza około 22-23 stopni, przy temperaturze w pomieszczeniu na poziomie 30 stopni. Drugi problem to fakt, ze wylot chłodnego powietrza trwa około 10 minut po czym się rozłącza i 20 minut pracuje na samym wiatraku dmuchając powietrzem temperaturze jaka jest w pomieszczeniu. Pokój do ochładzania ma powierzchnie około 20m2, sprawdzałem szczelność na drzwiach i oknach - wszystko okej.
Jaki może być problem lub od czego mam zacząć sprawdzanie klimatyzatora?
Dziękuje z góry za każdą odpowiedz, pozdrawiam serdecznie

2

Odp: whirlpool amd 092/1 kiepskie działanie

Znajomy zamiast utylizować urządzenie pozbył się problemu. Spróbuj uderzyć do serwisu z lodówkami, jak masz czynnik np. R900. Z reguły są to urzadzenia hermetyczne i oni są w tym wyspecjalizowani.

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: whirlpool amd 092/1 kiepskie działanie

obser napisał/a:

jak masz czynnik np. R900.

A co to za wynalazek?
Co mają ludzie od lodówek do klimatyzatorów? Czynnik pewnie R410a lub w najgorszym wypadku R407C/R22.

Pepesza95 napisał/a:

Jaki może być problem lub od czego mam zacząć sprawdzanie klimatyzatora?

Nie masz wiedzy, narzędzi, kwalifikacji. Oddaj do jakiegoś serwisu klimatyzatorów.
Jedyne co mżesz zrobić samodzielnie, to go rozebrać tak aby wymienniki były dostępne i solidnie, ale delikatnie umyć karcherem. Można też posprawdzać pojemności kondensatorów.

Ostatnio edytowany przez jack63 (2020-08-12 11:14:07)