Temat: Salon 55m2 jaka moc?

Witam jestem tutaj nowy i w temacie klimatyza ji też mam do Was pytanko potrzebuje klimatyzację do domku dokładnie do salonu połączonego z kuchnią razem 55m2 i teraz moje pytanie bo jestem w trakcie ocieplania zew i chce zamontować rurki miedź i skropliny oraz kabel 5x1.5mm. Jakiej firmy szukać klimy i jakiej mocy oraz jakiej grubości rurki montować. Proszę o pomoc bo sprawa gardłowa na wczoraj wręcz hi hi dziękuję z gory

2

Odp: Salon 55m2 jaka moc?

1/4 "; 1/2" . Przewód komunikacyjny i przewód zasilający 3x2,5 do zewnętrznej lub wewnętrznej ( bo niektóre klimy mają  do wewnętrznej )

BLOKADA ROBOTÓW INTERNETOWYCH.
ile to jest 2+3

forum.klimatyzacja.pl

3

Amfan napisał/a:

1/4 "; 1/2" . Przewód komunikacyjny i przewód zasilający 3x2,5 do zewnętrznej lub wewnętrznej ( bo niektóre klimy mają  do wewnętrznej )

no właśnie jeszcze nie wiem jaki model kupię bo mieszkać będziemy może za rok tam a jak radzisz jakie kablewlozyc aby spać spokojnie potem i nie marwic się? Jeszcze drugie pytanie jaka mocna 55m2?

4

Zasilanie przewód 3x2,5mm2 do agregatu z rozdzielni ma tak 99% urządzeń od Chińczyka po Japończyka
Sterowanie przewód 5x1,5mm2 będzie pod wszystkie urządzenia
Rury Armacell 6,35 (1/4) + 12,7(1/2)
Odpływ skroplin rurka ciepłej wody fi16/20

Edit : 5kW

Ostatnio edytowany przez DBKlima (2020-09-16 09:44:45)

5

do przewodów najlepiej zastosować rurkę instalacyjną z drutem w środku ,

6

5KW na 55m2 ?? Pewno zależy od zysków od słońca etc, ile okien itp ale na 55m2 to w zupełności powinno starczyć 3.5KW...zwłaszcza ze te obecne inwertery ładnie modulują moc i potrafią z takiego 3.5KW w grzaniu zrobić i 6KW a w chłodzeniu 5KW...w druga stronę to np. modulują od 0.5KW.
Wybór czy 3.5 czy 5KW jest tutaj istotny gdyż do większości 3.5KW potrzeba rurek 3/8 cala a do 5KW już 1/2cala.

Ostatnio edytowany przez BikeBarian (2020-09-16 18:19:44)

7

Nie znasz orientacji kierunkowej, ilości oszklenia, ciepła wytwarzanego w kuchni, ilości przebywających osób, ich preferencji cieplnej, kubatury pomieszczenia, więc podawanie mocy, to wróżenie z fusów. Jak to salon  z kuchnią to poniżej 5 kW tego nie widzę. I tak wszyscy podają orurowanie. Niedowymiarowany inwerter będzie pracował jak on-off.

8

Salon więc posiada jedno okno od wschodu kuchnia okno od południa a drzwi tarasowe od północy. Właśnie dziś też kolega mi mówił co montuje klimy ze 3.5 wystarczy

9

Dom nowy z porotermu styropian 20cm

10

Nie znam ale mam swój salon 30m2  połączony z kuchnia 20m2 i mam klimę 2.5KW i w zupełności mi wystarcza...ale ja nie mam przeszkleń itp wiec napisałem ze to kwestia indywidualna. Poza tym liczenie 5KW na 50m2 to wychodzi 100W/m2. Uważam ze to duzo za duzo w nowo budowanym domu dla nowoczesnego inwertera. Pytanie jeszcze czy to ma głownie chłodzić czy tez grzać w okresie zimowym ??

11

Jeśli szukasz klimatyzacji do domu to wydaje mi się, że sporo propozycji jest na rynku. Ja robiłem ostatnio klimatyzację w mieszkaniu na poddaszu i za pośrednictwem /reklama/ udało się przygotować sensowną instalację z poszczególnymi elementami, tak że ostatecznie mamy instalację, która jest połączeniem jeśli chodzi o chłodzenie i ogrzewanie więc w dwóch opcjach można stosować, co też akurat dla nas jest wygodne.