1

Temat: Wentylacja łazienki na poddaszu

Witam. Posiadam łazienkę na poddaszu w domu jednorodzinnym o powierzchni ok.16m2 i kubaturze ok. 31m3. Wentylację w niej zapewnia weltylator mechniczny lecz podczas ciepłej kompieli w powietrzu znajduje się dużo pary wodnej, która skrapla się na ok IE, płytkach i lustrze. W jaki sposób można usprawnić wentylację w takim pomieszczeniu ? Czpge po prostu zamontować drugi wentylator ( oczywiście podłączony do oddzielnego kanału w kominie), który będzie załączany np. za pomocą czujnika wilgotności ? Czy oba wentylatory mogą nie pracować równocześnie ? Czy przy dodaniu dodatkowego wentylatora który będzie pracował okresowo trzeba dostarczyć więcej powietrza np. poprzez mocniejsze podciecie drzwi do łazienki ?

2

Odp: Wentylacja łazienki na poddaszu

Zapewne masz za slaby wentylator. Nie jest w stanie tak szybko wymienić powietrza w łazience. Możesz tez miec za słabe podcięcie w drzwiach które ogranicza ci dopływ powietrza z innych pomieszczeń. U siebie mam podobna sytuacje i od razu dałem mocny wentyl. Jest głośny ale włączam tylko na czas kąpieli wiec mi to nie przeszkadza. Mam tez w drzwiach zamiast podcięcia 4 otwory fi 50. W czasie pracy wentylatora wyraźnie czuć jak powietrze tamtędy zasuwa.

forum.klimatyzacja.pl

3

ban

4

barbie napisał/a:

ban

Poszedł ban wink