Temat: Który wybrać pomożecie?

Witam!
Własnie stoję przed wyborem klimatyzatora który ma wykorzystać nadmiar prądu z fotowoltaiki która jest na moim dachu.
Po rozeznaniu padło na model Gree Amber 3,5kw ponieważ grzeje do -22sC na polu a nie ukrywam, że najbardziej zależy mi na grzaniu a ten model ma całkiem niezłe parametry . Chłodzenie latem też się przyda, ale pewnie tylko przez największe upały kilkanaście dni w roku natomiast grzać tym wynalazkiem zamierzam przez klika miesięcy w roku (fotowoltaika kosztowała mnie grosze, bo montowałem ją sam). Kolega który montuje klimy ma duże zniżki na klimatyzatory Toshiby i powiedział, żebym dołożył 1000zł a zamontuje mi model Toshiby RAV-RM401KRTP-E / RAV-GM401ATP-E twierdząc, że o wiele dłużej mi posłuży. Teraz nie wiem czy jest sens dokładać 1000zł do klimatyzatora który na papierze ma  parametry nawet trochę  gorsze od Ambera?.
Patrząc na cenę Toshiba w sklepie kosztuje dokładnie dwa razy tyle co ten Gree 2600zł - Toschiba 5200zł więc 1000zł za klimatyzator który kosztuje dwa razy więcej w sklepie nie wydaje się dużo.

2

Odp: Który wybrać pomożecie?

Cena musi z czegoś wynikać Toshiba to gwarancja jakości Gree to sprawnie działający klimatyzator.Twój post ma raczej na celu przekonanie Ciebie do Gree Właściwie już wybrałeś

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: Który wybrać pomożecie?

Wybiez Amber Prestige z Gree

4

Odp: Który wybrać pomożecie?

Nie mam styczności z Toshibą, natomiast Gree robi dobre urządzenia w dobrych pieniądzach. Są klimatyzatory lepsze od Gree ale są też gorsze. Bezawaryjna praca urządzenia to w głównej mierze fachowy montaż oraz regularne serwisy.

5

Odp: Który wybrać pomożecie?

Nie patrz na kartę katalogową producentów Chińskich .
Tam zawsze są najlepsze parametry lepsze od nawet topowych marek .

Kup Toshibę Daikin Mitsubishi Fuji Fujitsu urządzenia tych firm dużo lepiej radzą sobie na grzaniu w zimę .
Co z tego że chińczyk tańszy o parę stówek jak co chwila się oszrania i ma defrost .
W Mitsu to sekundy w chińczyku minuty.
Chińczyk potrafi zajść lodem a nie szronem słabo to wygląda przy R32 a przecież żadnej porządnej zimy jeszcze po wprowadzeniu R32 nie było .

6

Odp: Który wybrać pomożecie?

nie ma znaczenia czy chinczyk czy inny, system grzania jest w kazdym taki sam a z ostatnich sytuacji u mnie nie lolecam tych niby lepszych, miałem chinola w domu i grzal przy -22 bez problemu

7

Odp: Który wybrać pomożecie?

Zamówiłem Toshibę temat zamykam