1

Temat: GREE multi GWHD(36)NKL6O

Witam wszystkich,
muszę szybko podjąć decyzję, czy iść na maxa i montować tego potwora (12KW na 3 jednostki wew.)???
Moc wewn. to 3.5 + 2.7(salon i pok. na dole) oraz 6 KW(kanałówka na 4 pokoje na górze)... Boję się zużycia prądu i taktowania... Pytanie do mających doświadczenie w tym temacie - mogę zejść z mocą jednostki zewn. do GWHD(28)NKL6O???
I jeszcze jedno - CEL MONTAŻU - grzanie do ok. -10*C.
Pozdrawiam i czekam na fachową pomoc...

Ostatnio edytowany przez Jozglo (2020-09-29 18:48:44)

2

Odp: GREE multi GWHD(36)NKL6O

...może masz dom 500m2 a może 100m2 podałeś tak mało danych.
Co do grzania to trzeba sprawdzić w data booku jakie są dane dla danego multi przy 3 jednostkach wewnętrznych 12/12.2kW .
Ktoś przygotował ofertę więc posiada dane których my nie mamy . Rozmawiaj z firmą instalacyjną o swojej ofercie

forum.klimatyzacja.pl

3

Jozglo napisał/a:

Witam wszystkich,
muszę szybko podjąć decyzję, czy iść na maxa i montować tego potwora (12KW na 3 jednostki wew.)???
Moc wewn. to 3.5 + 2.7(salon i pok. na dole) oraz 6 KW(kanałówka na 4 pokoje na górze)... Boję się zużycia prądu i taktowania... Pytanie do mających doświadczenie w tym temacie - mogę zejść z mocą jednostki zewn. do GWHD(28)NKL6O???
I jeszcze jedno - CEL MONTAŻU - grzanie do ok. -10*C.
Pozdrawiam i czekam na fachową pomoc...

Mam ta jednostkę u siebie w domu zamontowana. Min co zejdziesz z mocą w czasie chłodzenia to 600W co odpowiada 2.5KW mocy chłodniczej. Potwierdza to niejako parametry podawane przez producenta tj. ze ta jednostka moze modulować swoja moc grzewcza/chlodzaca od ok. 2.5KW wzwyż.

Myślę ze spokojnie u Ciebie da rade jeśli tylko będziesz grzał więcej niż jedno pomieszczenie na raz (oczywiście zakalam ze te jednostki wewn które dobrałeś zaspokoją twoje zapotrzebowanie na moc grzewcza).

Ostatnio edytowany przez BikeBarian (2020-10-01 09:54:33)

4

Jestem nowy na forum, ale do rzeczy. Mam  od około 4lat Gree gwhd28... jest na 4 jednostki wewnętrzne. "Dom w lukrecji" ,na parterze zamontowane 5kW,( w pokoiku na dole nie ma potrzeby, pokój od północy), 3 sypialnie na piętrze 3x2kW. Przez 4 sezony, klimatyzacja zużyła 1250kWh energii. Jesienią i zimą próbowałem, ale nie specjalnie widziałem oszczędności vs spalanie gazem kondensacyjnym na podłogówce. Żeńska cześć rodziny zdecydowała że chce mieć jednak  ciepłą podłogę. Latem piętro najczęściej było chłodzone 2-3 godziny wieczorem. Generalnie jestem zadowolony z tego rozwiązania, każdy niezależnie ustawia jak chce mieć chłodno. Myślę że ponownie zdecydowałbym się na takie rozwiązanie.  Również rozmyślałem  o rozprowadzeniu kanałowym. Nie którzy jednak odradzali mi multisplita ze względu na trudność przy awarii, jest w tym sporo racji, ale 3-4 osobne agregaty mnie nie przekonały.

Ostatnio edytowany przez irkuss (2020-10-20 21:28:31)