Temat: Filtr węglowy do rekuperatora AerisNext 350 entalpicznego

Posiadam rekuperator AerisNext 350 entalpiczny i pojawił się problem nieprzyjemnych zapachów zaciąganych z zewnątrz.
Trochę się porozglądałem i znalazłem zamienniki orginalnych filtrów z matą filtrującą z węglem aktywnym.
Pojawiły się też różnego rodzaju "puszki", które montuje się przed rekuperatorem na kanale nawiewnym gdzie można pakować różnego rodzaju fitry wstepne i węglowe.
Znalazłem też filtry antysmogowe mechaniczne przykłądowo PRO-VENT CLEAN R.
Chciałem zapytac czy ktoś ma jakieś doświadczenie i może się wypowiedzieć:
- czy zamieniki z węglem aktywnym mają sens? Wygladają dość ubogo i czy mają tyle węgla w sobie aby zabić zapachy
- "puszki" na filtry wstepne plus węglowe widziałem opinie, że za bardzo tłumią i spadek przepływu powietrza jest dość znaczny?
- problem spadku ciśnienia podobno rozwiązują filtry jak wspomniany Pro-Vent Clean R ale znowu tutaj podobno pojawia się problem z regulacją i współdziałania z rekuperatorem?

Zatem z tego co wyczytałem nie ma jednego sprawdzonego i dobrego rozwiązania ale to tylko lektura z Internetu. Prosiłbym o pomoc i opinie bardziej doświadczonych użytkowników w tej kwestii.

Ostatnio edytowany przez krisskos (2020-09-18 10:36:38)

2

Odp: Filtr węglowy do rekuperatora AerisNext 350 entalpicznego

Czerpnia w innym miejscu rozwiąże problem.

BLOKADA ROBOTÓW INTERNETOWYCH.
ile to jest 2+3

forum.klimatyzacja.pl

3

Jesli twoj reku ma wystarczajacy zapas sprezu to zamontuj filtr na bazie wegla aktywnego ale nie taki w postaci skrzynki bo to nic nie da. Badania pokazuja zeby usunac zapach z powietrza musi ono miec kontakt z weglem przez conajmniej 2s wiec w twoim wypadku tylko filtry weglowe "rurowe" do instalacji o duzym przeplywie spelnia swoja role. Nie dosc z emaja spory wklad weglowy (np. 25kg) to jeszcze sa w obudowie jak zwykla sztywna rura spiro co ulatwia montaz i nie ogranicza tak sprezu. Poszukaj filtrow firmy np. Can-Filters

Ostatnio edytowany przez BikeBarian (2020-10-20 15:57:02)

4

Niestety zmiana miejsca czerpni nie rozwiąże problemu gdyż jestem otoczony domami i zawsze zaciągnie z jakiegoś kierunku.
Poszukałem filtrów Can-Filters. Temat wygląda interesująco bo w międzyczasie zamontowałem filtry węglowe w rekuperatorze i ogólnie się poprawiło ale jak jest kiepsko na zewnątrz to zapachy się przedostają.
Filtry Can-Filters montuje się na kanale czerpni przed rekuperatorem czy już za reku?

5

to prawda, bo u mnie to też problemu nie rozwiązało