Temat: Wybór klimatyzatora do nowego mieszkania 77 m2

Witam serdecznie, nie mam doświadczenia z klimami, a w nowym mieszkaniu planuję ją zainstalować (nie osobiście - ekipa). Szukam porad, czy w ogóle idę w dobrą stronę smile
Póki co wpadłem na takie pomysły:

Klima raczej typu split, naścienna.

Klima tylko w salonie, bo inaczej trzeba by ciągnąć przez całe mieszkanie te przewody z urządzenia na balkonie?

Metraż samego salonu to 21 m2, ale połączony razem z kuchnią i przedpokojem - robi się 42 m2...
Strona zachodnia.
Rozkład mieszkania:
https://i.ibb.co/3vBKTFR/Rozk-ad-mieszkania.png

Pytanie jakiej marki klimatyzator i jakiej mocy?

Myślałem nad modelem LG DUAL COOL AP12RT (3.5kW), bo ma oczyszczacz powietrza.
3.5kW wydaje się mało, ale w sumie nie lubię mieć lodówki w domu, chcę tylko trochę zbijać temperaturę, żeby w upały nie było 30 w mieszkaniu, a ~26.

Druga rzecz która mnie interesuje w klimatyzatorach to dobra integracja przez Wifi lub z-wave, ze smart kontrolerami. I z tego co czytałem to z LG jest dość ciężko (mają zamknięty system), za to spoko Gree, więc myślałem np nad modelem:

Gree Lomo Luxury Plus GWH12QC-K6DNB2D

Pytanie czy takie modele są ok, czy nie będzie za rok/dwa problemów z czymś.
Czy szukać raczej większej mocy, czy jednak inwestować w multi-split?
Czy z tym oczyszczaniem powietrza to spoko, czy raczej bezużyteczna funkcja w klimatyzatorach?

Budżet to fajnie by było do 5 tys zł, za sam sprzęt (oddzielnie montaż), ale jeśli jest coś mega za niewiele więcej, a będzie spokój to raczej wezmę. Taki totalny max to ~8k zł.

Post's attachments

Rozkład mieszkania.png 185.8 kb, nigdy jeszcze nie pobrano pliku. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

2

Odp: Wybór klimatyzatora do nowego mieszkania 77 m2

Lomo Luxury Plus to bardzo dobry wybor

forum.klimatyzacja.pl

3

A te LG DUAL COOL AP12RT jest gorszym wyborem?

Nie znam za bardzo Gree, dlatego z tych dwóch wolałbym kupić LG.

Tak w ogóle to która marka jest lekko premium w klimatyzatorach? Porównując do aut to żeby nie był to Fiat, ale i nie Lamborgini, coś po środku tyci premium typu VW, Audi, Volvo big_smile

Ostatnio edytowany przez Kamilione22 (2020-10-21 18:25:33)

4

Kamilione22 napisał/a:

... ale i nie Lamborgini, ...

Lamborghini wbrew pozorom wcale nie jest takie świetne  wink

Ostatnio edytowany przez aminokwas (2020-10-22 19:27:21)

Post's attachments

lamborgini.jpg 56 kb, nigdy jeszcze nie pobrano pliku. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Przy takim budżecie możesz pomyśleć nad wyższymi modelami Np GREE g-tech Jego klasa energetyczna dla chłodzenia jest najwyższa A+++ (SEER 8.5) Niewiele urządzeń ma takie parametry. Dla grzania też ponad przeciętnie. Może to na przestrzeni lat przynieść realne oszczędności, o ile szpece przyłożą się do montażu wink
Wyjścia z zawieszeniem nie masz jednostka wewnętrzna naścianie balkonowej najbliżej kuchni. Sensownie to się układa i dość proste zadanie dla montażystów. Klima blisko aneksu skutecznie osuszy "parówe" z gotowania, a nawiew trochę pchnie chłodem w stronę przedpokoju. Na gree masz 5 lat gw oczywiście musisz spełnić warunki (Przeglądy obowiązkowe).

6

Daj 5kW bedziesz miał na sypialnie przy otwartych drzwiach latem jak bedzie dobre!:))

7

<reklama/ admin>

8

Opcji jest co najmniej kilka. Zależy jaki masz budżet. Z dobrych budżetowych to wspomniany wcześniej Gree. Dobre, bo mające małe jednostki zewnętrzne to np Hisense model Noble.
Wśród klimatyzatorów marek premium mogą to być np Fujitsu bądź Daikin-y.. Tutaj proponuję jeszcze dopytać o cenę klimatyzacji z montażem.

Ostatnio edytowany przez ebig (2020-11-16 14:58:30)

9

ebig napisał/a:

Dobre, bo mające małe jednostki zewnętrzne

To że JZ jest mała oznacza, że jest dobra???
Wg. mnie jest odwrotnie. Duży wymiennik pozwala na małe spadki temperatury a przez to wyższe COP.

10

Z dobrych ofert za rozsądną cenę polecam Ci Rotenso Elis 3,4kW. Nowoczesny design (grafitowa obudowa), świetnie wygląda.

11

Marcin QR napisał/a:

Nowoczesny design (grafitowa obudowa), świetnie wygląda.

Tak. Dla nieświadomego klienta to jest najważniejsze...
Kryptoreklama i tyle.

12

<reklama/admin>

13

Mam sinclair, jeden z tańszych. Latem też ładnie chłodzi a jesienią dogrzewa.
Ale niestety nikt mi za posty nie płaci ;-)
Co do aplikacji nie próbowałem integracji ale mogę włączyć  przed przyjazdem do domu czy ustawić włączanie o zadanej godzinie.