Temat: Gree Amber Prestige przygotowanie instalacji

Witam,

Potrzebuje kilku informacji odnośnie przygotowania instalacji pod Gree Amber Prestige GWH12YD-S6DBA2A.

Jaką muszę przygotować rurę skroplin 16mm 20 a może inną?

Czy do jednostki wewnętrznej muszę poprowadzić przewód zasilający inny niż od jednostki zewnętrznej ( komunikacyjny ) ?

Jaki kabel komunikacyjny 5x1,5 czy 4x1,5 ?

Ostanie wink to czy jest różnica jaką rurkę miedziną zastosuje, mam na myśli jakość nie wymiary.

Z góry dziękuje za pomoc

Ostatnio edytowany przez Maratoro (2020-12-10 22:24:23)

2

Odp: Gree Amber Prestige przygotowanie instalacji

16mm
5x1
gr.cianki min 07mm

forum.klimatyzacja.pl

3

przeczytaj instrukcję obsługi .

4

barbie napisał/a:

przeczytaj instrukcję obsługi .

Taki "strzał z biodra".
O tych rzeczach mówi instrukcja montażu. Jak również katalog z danymi technicznymi. Do pobrania na stronie producenta.
wink

Ostatnio edytowany przez aminokwas (2020-12-11 13:25:11)

5

Sam se zrobie, będzie taniej . Tylko nie wiem jak?

BLOKADA ROBOTÓW INTERNETOWYCH.
ile to jest 2+3

6

miezala5 napisał/a:

16mm
5x1
gr.cianki min 07mm

Dziękuje Ci za pomoc.

A reszcie napinaczy gratuluje wołania instalatorów do każdej montowanej w domu rzeczy. Wszystko montują ludzie ja tez jestem ?ludziem? wink wiec dlaczego mam sobie nie poradzić ? Mamy 21 wiek internet jest wielki a zamiast dogadywać i marnować swój czas na odpisywanie i nabijanie postów wystarczyło udzielić 3 odpowiedzi jak kolega które umożliwią mi przygotowanie instalacji.

7

Maratoro napisał/a:
miezala5 napisał/a:

16mm
5x1
gr.cianki min 07mm

Dziękuje Ci za pomoc.

A reszcie napinaczy gratuluje wołania instalatorów do każdej montowanej w domu rzeczy. Wszystko montują ludzie ja tez jestem ?ludziem? wink wiec dlaczego mam sobie nie poradzić ? Mamy 21 wiek internet jest wielki a zamiast dogadywać i marnować swój czas na odpisywanie i nabijanie postów wystarczyło udzielić 3 odpowiedzi jak kolega które umożliwią mi przygotowanie instalacji.

Jeśli cena za oszczędność ma być brak gwarancji to czemu nie smile

8

Czy Ja chociaż raz napisałam ze Ja to będę uruchamiał ? Pytanie było o przygotowanie instalacji.... chce zrobić przepust przez ścianę i przeprowadzam przewody i rurki pod ten klimatyzator a nie mam zamiaru go uruchomić i wszystkiego podłączać. smile jeżeli Ja odwale ciężką robotę to będzie taniej.

9

Maratoro napisał/a:

Czy Ja chociaż raz napisałam ze Ja to będę uruchamiał ? Pytanie było o przygotowanie instalacji.... chce zrobić przepust przez ścianę i przeprowadzam przewody i rurki pod ten klimatyzator a nie mam zamiaru go uruchomić i wszystkiego podłączać. smile jeżeli Ja odwale ciężką robotę to będzie taniej.

Ciekawe ile taniej?
Będzie tak że jeżeli cokolwiek nie będzie działało tak jak powinno to instalator będzie zwalał winę na źle wykonaną instalację.

10

Moim zdaniem niewiele taniej bo instalator musi wyjść na swoje a żeby wyjść na swoje trzeba do rabatu serwisowego doliczyć montaż.Zresztą wiadomo jak to jest z tym rabatem serwisowym.Tak na prawdę instalator bierze prawie cały ciężar związany z gwarancją na siebie.
Druga sprawa to tak jak piszesz.Jak coś pójdzie nie tak to będzie tzw.spychoterapia

11

Co można zwalić w przeprowadzeniu rurek i kabla przez ścianę ? I powieszeniu wieszaków. Trzeba być chyba naprawdę dobrym ?majstrem?

12

A ile taniej? dokładnie połowę. Czy instalator musi mi się gdzieś podbijać na gwarancji ?

13

Maratoro napisał/a:

Czy instalator musi mi się gdzieś podbijać na gwarancji ?

Powinien.

I jeszcze jedna oszczędność: zamiast przewodu 5x1mm2 daj 4x1mm2 - będzie działać.  smile

14

Temat rzeka na tym forum Z cyklu-"co mi będziecie gadać","bo ja wiem lepiej" "bo co w tym trudnego przecież nie takie rzeczy się robiło" "przecież nie zapłacę jak się znam,zrobie sam"
Prawidłowa kolejność to firma instalacyjna - dobór urządzenia - instalacja - montaż - gwarancja - serwis...