Temat: Klimatyzacja do domu jak najlepiej ogarnąć?

Witam.
Jestem w trakcie budowy domu parterowego w standardzie energooszczędnym. I staram się wymyślać jak ogarnąć klimatyzacje. W załączniku rzut pomieszczeń.
Najbliżej mi do opcji klimatyzacji multisplit z opcją kasetonowa w salonie moc ok 5kw plus kanałowa, która będzie puszczała kanałami na pomieszczenie 1,2,4 (3 to gosinny pokoj nie będzie codziennie używany). Klimatyzacja ma być tylko de facto do chłodzenia grzanie będzie kablami podłogowe. Oczywiscie będzie tez rekuperacja, ale to już inna bajka.
Druga opcja to kaseton w salonie ok 5kw i w pokojach 1,2,4 tez kasetony ale małe 2kw. Tyle, że w tej opcji będzie trzeba mocniejsza jednostkę zewnętrzną no i drożej to wychodzi.
3 opcja to kaseton salon plus kaseton pokój 4 i kanałówka dla pokoi 1,2,3 jedna.
Jakbyście proponowali to zrobić i na jakim producencie?
Myślałem przy opcji wszystkich kasetonowych o samsungu wind free przy opcji kanałowej nie mogę się zdecydować.
Czy doradzicie?
Zależy mi na regulacji temperatury salon kuchnia oddzielnie (strona Południowa duzo okien) i oddzielnie pokoje sypialne. Jak najcichsze rozwiązanie mało wiejące (dlatego np ten samsung, który chwali się wiatrem poniżej 2ms) no i zależy mi na opcji,żeby klima sama załączała się jak temperatura wzrośnie powyżej ustawionej (czy w ogóle jest taka możliwość) powiedzmy noc nie pracuje,ale rano juz się robie powyżej 21 stopni np i wtedy się załącza.

2

Odp: Klimatyzacja do domu jak najlepiej ogarnąć?

Zależy jaki masz budżet. Jeżeli masz trochę wolnej gotówki to idź w 1-ligowe firmy takie jak Fujitsu, Panasonic, Daikin lub Mitsubishi. Są to dobre klimatyzacje, nie należą do najtańszych, ale jakość niestety kosztuje.
Np Fujitsu KMCC. Z tego co widzę np [reklama/admin], to ten model ścienniaka zaczyna się od około 3700 zł z montażem.

Ostatnio edytowany przez dados (2021-01-02 17:49:21)

forum.klimatyzacja.pl