1

Temat: Jaka klimatyzacja - ogrzewanie przy minus 25

Hej,
czy jest jakaś baza klimatyzacji, coś gdzie mogę poszukać jakie klimatyzatory mają grzanie przy minus 25?
Ewentualnie coś polecicie? Generalnie najdroższe rozwiązania niestety odpadają. Szukam jakiegoś złotego środka.
Będę ogrzewał warsztat i będzie to jedyne źródło ciepła.
Może być split (2,5 dla biura i 7 dla warsztatu 140m2)  albo dwa oddzielne sprzęty. Nie potrzebuję wysokiej temperatury- preferowane będzie 17-18 stopni max. W biurze będzie około 20 stopni.
Z góry serdeczne dzięki za rekomendacje.

Ostatnio edytowany przez tomasi (2021-01-04 10:17:39)

2

Odp: Jaka klimatyzacja - ogrzewanie przy minus 25

Nie podałeś metrażu ale 2,5kW przy nieogrzewanym warsztacie to można sobie tylko w WC zamontować by tyłek nie przymarzł do sedesu.

forum.klimatyzacja.pl

3

DBKlima napisał/a:

Nie podałeś metrażu ale 2,5kW przy nieogrzewanym warsztacie to można sobie tylko w WC zamontować by tyłek nie przymarzł do sedesu.

Edytowałem posta- 2,5 to dla małego biura, 7kw to dla reszty.

4

Małe biuro ? no ale ile ma m2 ile wysokości ile okien budynek jak jest ocieplony budynek takie informacje się przydadzą, a 140m2 warsztat jaki ? obróbka skrawaniem, warsztat samochodowy wysokość ilość okiem czy masz drzwi garażowe do tego warsztatu ?

Podajesz 7kW na 140m2 kto ci tak powiedział ksiądz po kolędzie ? a może 2x 14kW
Jaka temperatura jest obecnie w pomieszczeniach kiedy za oknem masz około 0C

5

To są wszystko ważne pytania, ważne dla dopasowania klimy do pomieszczenia.
Warsztat samochodowy, wysokość 4,5m, budynek ocieplony, temperatura teraz szczerze to nie wiem dokładnie jaka, musiałbym jakiś termometr wrzucić. Oczywiście drzwi garażowe.

Jednakże ja pytam się o coś innego- o konkretne urządzenia. Jeśli jest jakiś katalog, gdzie mogę wybrać po zakresie temperatury w jakiej pracuje jednostka zewnętrzna, to proszę o odesłanie mnie tam.
Dlaczego szukam pracy w temperaturze -25, skoro u nas rzadko taka występuje? Głównie dlatego, że w wyższych temperaturach np. -10, będą miały większą efektywność niż te startujące od -15.

6

To musisz powchodzić na katalogi producentów. Nie ma jakiejś zbiorczej strony. I jeszcze jedno, chcesz poczytać sobie życzenia producentów? Wyborem powinien być zapewniony serwis i dostępność części zamiennych, czym marka popularniejsza, tym z tym łatwiej. Pojawiło się ostatnio pełno jakiś dziwnych marek z przypadku, z fajną ceną, super parametrami na papierze, ale za rok, dwa może po nich nie być śladu i będzie trzeba główkować co to za klon i szukać części w marce macierzystej, co będzie bardzo utrudnione, bo już nawet przy zamówieniu płyty elektroniki niektóre firmy żądają numeru fabrycznego, bo sprzęt się zmienia.