1

Temat: Kaisai FLY 5.3 ogrzewanie -Moje obserwacje, modulacja pracy

Witam.

Od ok 2 tygodni mam w domu zainstalowany klimatyzator Kaisai FLY 5.3 KW obecnie w trybie całodobowego  ogrzewania. Mam też podpięty licznik energii aby obserwować zużycie prądu. Chciał bym sie podzielic kilkoma spostrzeżeniami dotyczącymi tego modelu.

Temperatura zadana w moim przypadku to 22 st. Start sprężarki następuje przy (-0.5st od zadanej) a Stop sprężarki przy osiągnięciu (+2.0 st od zadanej.)  Wiem to z instrukcji serwisowej do tego modelu i obserwacja poprzez aplikacje wifi to potwierdza. Pomijam fakt ze aplikacja zawyża temperaturę wewnętrzna o 2.5 stopnia
czyli gdy mam zadane 22st to w aplikacji widze start przy 24st, stop przy 26.5
Jest jeszcze tryb turbo w trybie ogrzewania, i z obserwacji wynika ze gdy zadana jest 22 to start następuje wyżej bo przy faktycznej 22st a stop przy ok 28st. Tryb turbo podbija nieznacznie obroty spręzarki.

Jest jeszcze funkcja

2

Odp: Kaisai FLY 5.3 ogrzewanie -Moje obserwacje, modulacja pracy

Witam.

Od ok 2 tygodni mam w domu zainstalowany klimatyzator Kaisai FLY 5.3 KW obecnie w trybie całodobowego  ogrzewania. Mam też podpięty licznik energii aby obserwować zużycie prądu. Chciał bym sie podzielic kilkoma spostrzeżeniami dotyczącymi tego modelu.

Temperatura zadana w moim przypadku to 22 st. Start sprężarki następuje przy (-0.5st od zadanej) a Stop sprężarki przy osiągnięciu (+2.0 st od zadanej.)  Wiem to z instrukcji serwisowej do tego modelu i obserwacja poprzez aplikacje wifi to potwierdza. Pomijam fakt ze aplikacja zawyża temperaturę wewnętrzna o 2.5 stopnia
czyli gdy mam zadane 22st to w aplikacji widze start przy 24st, stop przy 26.5
Jest jeszcze tryb turbo w trybie ogrzewania, i z obserwacji wynika ze gdy zadana jest 22 to start następuje wyżej bo przy faktycznej 22st a stop przy ok 28st. Tryb turbo podbija nieznacznie obroty spręzarki.

Jest jeszcze funkcja "folow me" w pilocie gdzie j.w. sprawdza temperature z pilota. Tu pomiar temperatury jest prawidłowy w mojej ocenie (gdy pilot pokazuje 23st to w aplikacji też widzę 23st) nie mam pojecia dlaczego aplikacja zawyża temperaturę z czujnika J.W. ?? czy te modele tak mają ?

Jest jeszcze kwestia modulacji pracy sprężarki.
Producent podaje pobór mocy elektronicznej:
-chłodzenie 1539w (140w-2360w)
-grzanie 1480w (200w-2410w)

Z moich obserwacji widzę ze najmniejszy pobór prądu jest na poziomie 590-600w,
gdy podbije zadana na max 30st  to pobór wzrośnie do max 2100w
Tryb turbo powoduje wzrost poboru mocy o ok 50w zarówno tej minimalnej jak i max
przy DF pobór wynosi ok 750-900w
Obserwacje prowadzę od 2 tyg i temp zew wynosi od -3 do +5
Chciał bym aby sprężarka zeszła niżej z obrotami bo mam za dużo start/stopów i przez to wahań temperatury w domu. 

Jak u was wygląda modulacja w kaisai lub podobnych jednostkach o mocy 5.3 KW ?
Bo szansy na zejście w okolice 200w nie widzę albo ja czegoś nie rozumie.

Długość rurek 3m, ilość gazu fabryczna.

Ostatnio edytowany przez Rydzyk (2021-01-02 20:54:45)

forum.klimatyzacja.pl

3

jak przyjdzie prawdziwa zima to chchwyt marketingowy też się zmieni :Da tak naprawdę moim zdaniem klimatyzator jest mocowo zamały

Ostatnio edytowany przez joker (2021-01-02 21:53:46)

Jeśli myślisz że kłócisz się z idiotą.To ten drugi myśli to samo co Ty.

4

Mam nadmiar prądu z fotowoltaiki i chcąc spożytkować cześć energii przerzucam ja na ogrzewanie.
A jak będzie prawdziwa zima to mam gaz wiec spokojna głowa.

Czekam na opinie do ilu wam minimalnie schodzą klimy w trybie grzania...

5

to skąd te obawy się biorą

Jeśli myślisz że kłócisz się z idiotą.To ten drugi myśli to samo co Ty.

6

joker napisał/a:

to skąd te obawy się biorą

obawy ?  po prostu przy obecnej temperaturze ok 0 st klimatyzator nie zejdzie niżej z wydajnością i za szybko uzyskuje zadana temperaturę.......  dlatego pytam tych co obserwują zużycie energii przez swój klimatyzator do jakiej mocy minimum schodzą inne klimy a najlepiej kaisai.

7

A próbowałeś przełączyć go na połowe swojej wydajności,wtedy pracuje ciszej  i cały czas moduluje mam fly 2.5kw i tak u mnie pracuje

8

Spróbuj odsunąć czujnik temp. wewnętrznej jak najdalej od wymiennika. Jak to nie pomoże to czujnik jest do kalibracji/wymiany . 22C to 22C a nie 24C

BLOKADA ROBOTÓW INTERNETOWYCH.
ile to jest 2+3