1

Temat: klimatyzacja 4 pokoje-multisplit na 4 pokoje czy multisplit 2x2 pokoje

witam.do "schłodzenia" 4 pokoje na poddaszu uż. 2 pokoje przyległe do siebie - ściana północna, 1 pokój - ściana wschodnia, 1 pokój - ściana południowa. pokoje po ok.12 m2 każdy. otrzymałem kilka ofert i rozwiązań.
zaproponowano m.in.

1)multisplit na 4 pokoje

oraz

2)multisplit 2 x 2 pokoje (stwierdzono, że w przypadku nr 1 jak zepsuje się klima to nie będzie chłodziło nigdzie, a w 2 przypadku będą to 2 niezależne systemy chłodzenia - multisplit na 2 pokoje i drugi multisplit na kolejne 2 pokoje.

Co myślicie o tych rozwiązaniach?

Ostatnio edytowany przez mactor (2021-01-13 23:47:28)

2

Odp: klimatyzacja 4 pokoje-multisplit na 4 pokoje czy multisplit 2x2 pokoje

Zrób sobie 4 szt split na każdy pokój!:))
a tak serio to zależy od wielu czynników
- czy chcesz dwie jednostki zewnętrzne
- czasami rozprowadzenie instalacji jest łatwiejsze do dwóch osobnych jednostek zewnętrznych a tym samym mniejsza demolka!:)
- jakie jest zapotrzebowanie kW? dwa multi zewnętrzne to min 8kW , jedna na cztery 8-10kW
- itd   itp.
Argument że jak się jeden multik zepsuje to w czterech pokojach nie bedzie chłodzić to argument tak na dziesiąte miejsce w kolejce po takich jak wyżej!
- finansowo jak to się ma np!?
itd

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: klimatyzacja 4 pokoje-multisplit na 4 pokoje czy multisplit 2x2 pokoje

jeszcze jednym minusem multi jest słabszy dostęp do części zamiennych, wiele z nich jest zamawiana, a do single każdy dystrybutor ma na miejscu, a w razie "w" wymontuje z magazynowanych. Ostatnio myszy zrobiły sobie gniazdo w j.z. multi 8 letniej z 4 j.w. i sprowadzenie płyty, którą zniszczyły wyceniono na 2500 Euro netto. Klient się namyśla i chyba założy 2 najważniejsze nowe pojedyncze. I twierdzi, że to moja wina, bo wykrakałem próbując przy montażu namówić go na 4 pojedyncze, bo miejsce miał.

4

Odp: klimatyzacja 4 pokoje-multisplit na 4 pokoje czy multisplit 2x2 pokoje

Nie będzie tak że 4 pojedyncze w sumie zeżrą więcej prądu niż 1 multi ??
Z tego co widzę u siebie Amber Prestige 3,5 kW schodzi min do 600W, Multi 8kW schodzi do 800W z poborem. W sumie obydwie mają podobną kubaturę i dają radę, prądu dziennie biorą +/- tyle samo. Może się mylę, pomijam pstrokaciznę na ścianie

Ostatnio edytowany przez adam127777 (Wczoraj 17:00:48)