Temat: Cewka kompresora Nissens 89308

Część,

Piszę, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć cewki do kompresora, który kupiłem. Jest to Nissens 89308. Cewka ma 0.1 ohma wiec padnięta. Poszukuję nowej i niestety nie mogę nigdzie znaleźć. Wymiary to: 92x62x42x27 (średnica zewnętrzna, średnica wewnętrzna, średnica kołnierza, szerokość). Spotkał się ktos może z podobnym problemem i wie jak to rozwiązać? Nie uśmiecha mi się kupowanie nowego kompresora bo nie ma cewki na wymiar. Dziękuję i pozdrawiam!

2

Odp: Cewka kompresora Nissens 89308

Autoklimat, euroklima tam pytaj

forum.klimatyzacja.pl

3

cięzko dostać cokolwiek do zamienników

4

Niestety cewka nie jest dostępna absolutnie nigdzie. Kontakt z nissensem polska też nie przyniósł nic nowego. Cewkę dałem do znajomego do przewinięcia. Rozłożył ja i okazało się że dioda poszła. Nie wiadomo jak, bo szczerze wątpię aby warsztat odwrotnie podłączył. Będziemy sprawdzać dalej układ czy nie wywala. Cewka naprawiona. Ogólnie gdybym wiedział wcześniej że takie problemy są z kompresora mi tej marki to w życiu bym się nie zdecydował. Także dla ewentualnych przyszłych osób, które będą się rozglądać za kompresora mi to moim zdaniem nissensa nie warto rozważać..pozdrawiam!

5

Połowiczna naprawa

6

Dlaczego uważasz, że naprawa połowiczna. Cewka wypalona, wszystko policzone i na wymiar, zaizolowane, dioda wymieniona na identyczną, zalana. Wszystko zrobione ze sztuką.

7

Poniewaz powinno się wymienić caly komplet tzn kolo pasowa, cewka, tarcza sprzegla

MsCzeslaw napisał/a:

Niestety cewka nie jest dostępna absolutnie nigdzie. Kontakt z nissensem polska też nie przyniósł nic nowego. Cewkę dałem do znajomego do przewinięcia. Rozłożył ja i okazało się że dioda poszła. Nie wiadomo jak, bo szczerze wątpię aby warsztat odwrotnie podłączył. Będziemy sprawdzać dalej układ czy nie wywala. Cewka naprawiona. Ogólnie gdybym wiedział wcześniej że takie problemy są z kompresora mi tej marki to w życiu bym się nie zdecydował. Także dla ewentualnych przyszłych osób, które będą się rozglądać za kompresora mi to moim zdaniem nissensa nie warto rozważać..pozdrawiam!

kompletne sprzęgło 346 zł  AC-6SD40-CH
sama cewka 89 zł AC-4SD04-CH