Temat: Głośna praca jednostki wew Fuji KMCC

Witam
Piszę tutaj bo serwis , który zakładał mi klimatyzację miga się od roboty. W skrócie zamontowana klima w dwóch pomieszczeniach Fuji RSG09KMCC / ROG09KMCC moc 0,9 kW czynnik R32. Instalacja prowadzona od jedn. wew na strych i dalej na zewnętrzną ścianę budynku. Długość instalacji jakieś 12 m. Problem w tym że po uruchomieniu w jednostce wew. słychać głośne bulgotanie , przelewanie się , odgłos gotującej się wody. Uprzedzano mnie że po uruchomieniu może coś tam być słychać . Rozumiem ale odgłosy na początku są bardzo głośne a w czasie pracy przelewanie słychać cały czas. Serwis oczywiście nic nie słyszał , dopuścił tylko czynnika ( na początku 80 gram po dwóch dniach kolejne 75 gram ) Niestety efekt nie zniknął a nawet się pogorszył. Co może być przyczyną , jaki błąd mogła popełnić ekipa. Dodam że w obu pomieszczeniach odgłosy są takie same. Ktoś się spotkał z takim efektem , poradził sobie i zna złoty środek.

2

Odp: Głośna praca jednostki wew Fuji KMCC

R32 . Ten efekt nie jest zależny od długości instalacji. U mnie jest ok.3-4 m i to samo. Poradziłem sobie eksperymentalnie poprzez wymieszanie gazu R 32 70% i 30 % R 410. W trybie cichym ten efekt bulgotania wyrywał mnie ze snu.

BLOKADA ROBOTÓW INTERNETOWYCH.
ile to jest 2+3

forum.klimatyzacja.pl

3

Myślałem że tylko ja to słyszę  wink

4

Amfan napisał/a:

R32 . Ten efekt nie jest zależny od długości instalacji. U mnie jest ok.3-4 m i to samo. Poradziłem sobie eksperymentalnie poprzez wymieszanie gazu R 32 70% i 30 % R 410. W trybie cichym ten efekt bulgotania wyrywał mnie ze snu.

Czy jak zmieszałeś R32 i R410 w proporcjach jakie podałeś odgłosy się zmniejszyły , ustąpiły. Czy dopuszczalne jest mieszanie czynników gdy producent wskazuje że ma być R32.

Czy jeżeli producent jasno o tym efekcie nie wspomina można domagać się zwrotu/wymiany na urządzenie na czynniku R410 lub aprobatę na zmianę/zmieszanie czynników ?

Ostatnio edytowany przez tomkoziolek (2021-06-09 13:51:00)

5

ale jaja!:)

6

miezala5 napisał/a:

ale jaja!:)

Ale że co ? Nie jestem specjalistą i może się nie znam stąd pytania ....

7

Najlepiej jak się zgodzą wymienić z R32 na R22 i będzie wieczny spokój.

8

Czy ktoś może się jeszcze wypowiedzieć. Powiem tylko tyle że ekipa pojawiła się ponownie. Ponoć opróżnili układ i jeszcze raz nabili. Niestety efektów nie słychać , a oni nic nie słyszą.Czy możliwe że wykonali źle instalację. W tej chwili odgłosy przypominają spłukiwanie wody w toalecie. Po uruchomieniu jest naprawdę głośno i wybudza ze snu. Później słychać taki dźwięk jak w przypadku napełniania rur jak wodę wyłączą i to przelewanie słychać już cały czas. Walczyć dalej z wykonawcą Czy zwrócić się fo innego autoryzowanego montażysty o opinię a może zgłosić się do producenta. Proszę o podpowiedź bo hałasy odbierają radość z posiadania klimy.