Temat: Uprawnienienia instalacji amoniakalnej

Witam.
Jestem pracownikiem obsługi dużej instalacji amoniakalnej na której wykonywane są prace modernizacyjne i mam pytanie czy jako pracownik obsługi mogę wykonywać prace związane z opróżnianiem części instalacji (zbiorniki robocze, wymienniki, skraplacze itp) czy potrzebne są jakieś specjalne uprawnienia. Jak to wyglada prawnie. Pozdrawiam

2

Odp: Uprawnienienia instalacji amoniakalnej

zadzwoń do UDT a teraz jakie masz uprawnienia?

forum.klimatyzacja.pl

3

Wiem ze mógłbym zadzwonić do UDT jednak chciałem zapytać jak to wyglada w innych zakładach. Może ktoś z forum ma takie doświadczenie.
Posiadam uprawnienia obsługi i eksploatacji.

4

powinieneś mieć świadectwo kwalifikacji E2 na stanowisku eksploatacji -
-urządzenia wytwarzające przetwarzające.... ciepło.
- urządzenia klimatyzacyjne, chłodnicze.... powyżej 50kW.
-urządzenia sprężarkowe powyżej 50kW.

+ kurs obsługi urządzeń amoniakalnych -najlepiej jakiś udt-owski lub np Dębica zakłady chłodnicze  to robiła -ewentualnie wewnątrz zakładowe przeszkolenie potwierdzone podpisami Twoim i osoby szkolącej (np. kierownika maszynowni).

+wewnątrz zakładowy  kurs/przeszkolenie  bhp z zaznaczeniem, że dotyczy pracownika maszynowni chłodniczej -i też podpis na stosownej liście.
i w zakładzie pracy możesz. usługowo nie.

W zakładzie tego typu prace tylko w  2 osoby.  I powinno to być jakoś uregulowane w regulaminie pracy.

5

ja pracowałem solo -sygnalizacja amoniaku ,czuwak kasowany co 2 godziny ,alarm do straży automatyczny .