51

Odp: Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf

Autor wątku i my nie jesteśmy od diagnozy źle działającego urządzenia. Gwarancję zostawiłbym w spokoju, najlepsza jest rękojmia. I żądanie odstąpienia od umowy. Założy chińczyka ze średniej półki i będzie zadowolony. Dziwię się tylko Instalatorowi, który podejrzewam, że przez Ciebie straci trochę potencjalnych Klientów. Ja przykładowo nigdzie nigdy nie dawałem płatnej reklamy, oprócz banerów na moim ogrodzeniu, a na brak roboty nie narzekam. Ale na takie zwody nigdy bym sobie nie pozwolił. Już by u Autora wisiał nowy komplet, a ja walczyłbym z Importerem/hurtownią.

52

Tytanowy Janusz napisał/a:

[...] na końcu zawor rozprezny i spręzarka rurami wyszstko może się nieść z jedn zewnętrznej.

Jeśli agregat jest blisko a rury krótkie to dźwięki się przenoszą ale skoro odsłuchiwali to chyba by od razu to wychwycili . Jednostka wewnętrzna nie jest aż tak duża by w niej nie dostrzec co tam "pyka/puka"

forum.klimatyzacja.pl

53

Kolejny update.
Jednostka zewnętrzna byłą osłuchiwana podczas tych strzałów z wewętrznej (z wewnętrznych). Nic na niej nie słychać.
Instalator (i dostawca w jednym) muszą mieć autoryzację, bo są w kontakcie z Mitsubishi. Po fiasku naprawy i kolejnym zgłoszeniu do Mitsubishi zdecydowano o wysłaniu nowych jednostek wewnętrznych. Sprowadzone z Niemiec. Już u mnie leżą, jutro mają być zakładane.
Ja po tym wszystkim nie nastawiam się na nic optymistycznie. Wolę być pozytywnie zaskoczony. Jak te nowe z pudełek będą założone i też będą strzelać, to pewnie następnym krokiem będzie wymiana zewnętrznej.
Tak ze swojej strony to ja wolałbym już naprawdę odstąpienia od umowy i zwrotu pieniędzy, ale podejrzewam, że z tym by nie było tak łatwo wcale.
Co do maila, gdzie występowałem o rękojmię, to był on odczytany i miałem na niego odpowiedź, więc to jest potwierdzenie.
Co do źródeł stukania, to ja już się nie chcę wypowiadać, nie znam się. Na moje laickie ucho, to jest jakby plastikowe, no ale, żeby obie jednostki wewnętrzne podpięte do jednego multi tak samo strzelały? Nie wiem. Na różnych forach wcześniej czytałem, że to może być np. przez to, że ściana na której wiszą jednostki jest krzywa i to dodatkowe prężenie powoduje trzaski...
Zobaczymy jutro.
Co do zdjęcia całego plastiku jak kolega wrzucił wcześnie zdjęcie, to tak nie było robione. Zdjęto tylko te przednie obudowy.

Ostatnio edytowany przez bombrowicki (2021-09-20 11:50:42)

54

No więc jednostki wewnętrzne zostały wymienione na całkowicie nowe. Pierwsza próba na jednej z jednostek, gdzie czynnik był puszczony na multisplicie tylko na nią, była obiecująca. Żadnego stukania.
Potem druga jednostka i niestety dało się słyszeć pukanie, które było cichsze i rzadsze niż na wymienionych jednostkach. Potem próbowałem na obu. Stukanie się pojawia. Rzadziej i ciszej, ale jednak się pojawia. Mam Hr35vf w salonie na singlu i ona w ogóle nie stuka. Dla mnie to jest niepojęte. Poniżej filmiki.
https://www.youtube.com/watch?v=U9FWj_Fwaa4
https://www.youtube.com/watch?v=8dOcBDu6RnU

Więc zostaje ewentualnie wymiana jednostki zewnętrznej...