Temat: rozkład split/multisplit w mieszkaniu 58,5m2

Cześć,

Kupiłem mieszkanie (odbiór dopiero za rok) ale już staram się zaprojektować wnętrze. Jako, że na klimatyzacjach się totalnie nie znam, a chciałbym ją mieć, to proszę o doradzenie.
Mieszkanie ma 58,5m2, część zewnętrzną klimatyzatora będę musiał postawić na płytkach loggii, nie ma możliwości zawieszenia jej na elewacji. Rozważam zakup nawet multisplitu - wtedy bym chciał mieć po jednym splicie w pokoju, chyba, że to nie ma sensu przy tym metrażu. Kolejnym utrudnieniem jest to, że chciałbym zamontować projektor (nie pytajcie, jestem ich fanem  smile ) i tu robi się chyba kłopot. Projektor miałby wisieć nad kanapą, ekran projektora oczywiście po drugiej stronie i zaczyna brakować ścian na split salonowy.
Chyba, że widzicie jednak jakieś rozwiązanie? Czy jestem skazany na rezygnację z rzutnika?
Nie wiem też w sumie, gdzie jest optymalne miejsce dla takiego splitu, wiem tyle, że raczej nie powinien dmuchać bezpośrednio na ludzi...

W załączniku dodaję rozkład mieszkania z przykładową aranżacją (nie ma zaznaczonego rzutnika, ani klimatyzacji).

Pozdrawiam!

Post's attachments

16101587109f195341546abccf181499_5faceffc4e82c.jpg 103.1 kb, nigdy jeszcze nie pobrano pliku. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

2

Odp: rozkład split/multisplit w mieszkaniu 58,5m2

A pomiędzy kanapą, a aneksem kuchennym. Raczej nie widzę problemów postawić trójsplit, kłopot tylko z odprowadzeniem skroplin z pok.3, ale w stanie dewelperskim można i rury i skropliny pociągnąć przed wylewką. Uład dość nieprzyjemny, bo wyjdzie kupa rur. Z salony skropliny do kanalizy w kuchni, a z pokoju do łazienki.Sprawa nie jest trudna. Porobić zasilania , ułożyć rury i komunikację, z plo.3 odpływ wymuszony pompką do łazienki i po sprawie. Ale papraninki i materiałów wyjdzie. Rury markowe, najlepiej Armacell. W salonie 12, a w pokoikach najmniejsze np. 09, multi ok 8 kW.

forum.klimatyzacja.pl

3

Dzięki za odpowiedź. Możesz mi powiedzieć czy może sam split w salonie by wystarczył? Czy raczej np jak będę pracował sobie w pok. nr 2, i odpalał klimę w salonie (pok. dzienny) to efektywność tego zabiegu raczej będzie niska?

Czy jesteś w stanie oszacować koszta całkowite w wersji trójsplitowej oraz jednosplitowej? Tak jak zauważyłeś, będzie to stan deweloperski. Ale nie wiem czy w stanie deweloperskim nie jest już po wylewce. Nie bardzo się znam (pierwsze mieszkanie, także tego...).

Dzięki.

4

Koszt urządzeń można oszacować na 10 tyś zł netto. Jeden split e salonie  trzeba by dać 18 i nawet "pomóc" zimnemu powietrzu jakimś wiatrakiem wtedy urządznie mozesz liczyć ok. 4-5 tyś zł. Do multi dojdą jeszcze spore koszty, porządne rury teraz drogie, niby małe mieszkanie, ale "jamnik", podejrzewam, ze montaż z materiałami montażowymi będzie oscylował w granicach 5-6 tyś netto. Czy jest wylewka, czy nie z dewoleperem idzie się dogadać, wtedy pok. 3 byłby bezproblemowy. Oczywiście jak nie jest planowana podłogówka.

Materiały, dłubanie bruzd na 3 splity za 5k? dobra cena BRAĆ  big_smile
Do autora nie licz na cuda i komfort w przypadku klimy w jednym pomieszczeniu zawsze będziesz musiał je bardziej przechłodzić żeby mieć jakiś tam efekt dalej. Poza tym wentylator w drzwiach to minimum  smile 
Nie masz naniesionej orientacji stron świata, jeśli małe pokoje są na pd czy też zachód to kaplica bo zyski energii przez okna zniwelują cokolwiek wdmuchasz z odległego pokoju.
Jeśli mogę doradzić to zainwestuj w projektor z ultra krótkim rzutem będzie miejsce na jednostkę wewnętrzną.

6

Daikin 3MXM52N Multi Split (3) balkon 6420,00 cena netto za 1szt
Daikin  FTXP20M9 - Comfora x 2 sypialnie  1 420,00 netto za 1szt
Daikin  FTXP25M9 - Comfora x 1 salon 1 500,00 netto za 1szt
Cena katalogowa za zestawu wychodzi 10760,00 netto plus xxxxx za montaż plus VAT8%

Comfora https://youtu.be/HjJDPkTNW5s

ale jednostki wewnętrzne mogą też być o różnych kolorach :
Stylish https://youtu.be/JnW35oNMfq0
Emura https://youtu.be/fe09A5mzMQg

Woda grawitacja bez żadnego problemu pod warunkiem że drzwi do sypialni będą standardowej wysokości a nie do samego sufitu w innym przypadku będzie 1 pompka.