1

Temat: Rurki z czynnikiem chłodzącym w podłodze

Czesc
Mam pytanie na ktore nie moge znalezc odpowiedzi w internecie.
Odleglosc mojego klimatyzatora od jednostki zewnetrznej jest stosunkowo duza i jednoczesnie mam juz zagipsowane sciany. 2 niezaleznych od siebie fachowcow poradzilo mi poprowadzenie rurek z czynnikiem w podlodze zamiast po scianie - czy jest to dobre / bezpieczne rozwiazanie?
Pierwsza rzecz jaka przychodzi mi na mysl to fakt ze w przypadku jakiejs nieszczelnosci naprawa jest duzo trudniejsza i kosztowniejsza niz w przypadku zamontowania rurki na scianie ale czy usterki rur z czynnikiem zdarzaja sie czesto?
Czy poprowadzenie rurek w podlodze jest

2

Odp: Rurki z czynnikiem chłodzącym w podłodze

Uszkodzenia ciągłości przewodów zdarzają się niezwykle rzadko. Jeśli pojawia się nieszczelność, to zwykle na wykonanych nieprawidłowo połączeniach lutowanych. Jeszcze nie widziałem przewodów w podłodze ale przy odpowiednim zabezpieczeniu(np korytem) nie powinno być problemów.
Pozdrawiam.

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: Rurki z czynnikiem chłodzącym w podłodze

polecam rurę pcv 110 mm .

4

Odp: Rurki z czynnikiem chłodzącym w podłodze

Duże odległości ? Jaka jest ta duża odległość ?
Rury Armacell masz w kręgach 25mb i 50mb dodatkowo każdą trasę można zabezpieczyć peszlem więc lutowania może nie być chyba że duże jednostki wewnętrzne i średnica rury 5/8 .
Robi się dodatkowo szczelność azotem by przed naprawą podłogi było wszystko sprawdzone pod względem szczelności połączeń lutowanych. 
Monter woli kuć w podłodze bo ściany działowe teraz są za cienkie pod instalacje do wkuwania z oszczędności materiału "i powierzchni"