Temat: Żywotność klimatyzacji w trybie ciągłym

Witam,
Od wiosny mam zamontowany klimatyzator marki Rotenso Ukura 3,5KW i jak w lecie pracował nie dużo do schładzania, tak teraz od początku września ogrzewam nim mieszkanie (wygoda nie trzeba palić w kotle).
Martwi mnie jednak czy taki klimatyzator jest przystosowany do takiej pracy, ostatnio zrobiło się chłodniej i właściwie sprężarka się nie wyłącza, tylko na defrosty. Co prawda mam na nią 5lat gwarancji, ale nie chciałbym ją w pierwszym roku zajechać. Jak Wy zapatrujecie się na takie używanie? Dodam że klima chodzi ciągle, ale na najmniejszej swojej mocy, później gdy będą ujemne temp, dam jej oczywiście odpocząć.
Pozdrawiam

2

Odp: Żywotność klimatyzacji w trybie ciągłym

Jeśli zamierzasz ją eksploatować na dogrzewaniu i chłodzeniu to nie zapominaj o przeglądach gwarancyjnych prawdopodobnie przyda się wpis do karty gwarancyjnej i faktury za przeglądy by otrzymać ewentualne części .

forum.klimatyzacja.pl

3

Z obserwacji klimatyzator pracujący całorocznie kończy żywot w 5 roku. Mam Klienta, co używa klimatyzacji jako jedyne źródło ogrzewania i latem chłodzenie i średnio co 5lat nawet nie chce gadać o naprawie, każe zakładać nowe. Zimą wybadał, że weekendowe wyłączanie grzania jest nieekonomiczne, zmniejsza tylko do 18 stC

4

Budżetowe Rotenso pewnie długo nie pożyje ale markowe np Fujitsu jeśli jest serwisowane 2 razy w roku spokojnie 7-10 lat bez awarii śmiga