1

Temat: Pompka Orange mini - podłączenie elektryczne

Dzień dobry,

Mogę prosić o pomoc w podłączeniu elektrycznym tej pompki. Niestety to mój pierwszy raz w tej materii i mam wątpliwości. Instrukcja lakonicznie wspomina o podłączeniu zasilania czyli L i N i to jest dla mnie jasne. Widzę też że należy zastosować bezpiecznik 1A (czy faktycznie jest niezbędny? ). Moje wątpliwości budzi punkt z instrukcji:
Do instalacji należy podłączyć wyłącznik bezpieczeństwa zabezpieczający, w razie awarii pompy firmy Aspen, przed ciągłą pracą klimatyzatora. Jak zrealizować to podłączenie? Klimatyzator to jakiś Rotenso, jak trzeba wygrzebię model.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.
Michał

Odp: Pompka Orange mini - podłączenie elektryczne

Rotenso nie ma wylacznikow bezpieczenstwa wspolpracujacych z pompkami. Temat raczej pomijalny, pozostaje tylko modlitwa o sprawna pracę pompki w lecie.

forum.klimatyzacja.pl

3

Bardzo dziękuję za pomoc. z ciekawości zapytam w jakich producentów celować, żeby miały taką funkcję? A jak wygląda sprawa tego bezpiecznika?
Michał

4

Są dwie szkoły , które mówią : albo chronimy przed zalaniem( w porównaniu z pękniętą rurą wody to jest tylko lekkie zamoczenie), albo chronimy przed przegrzaniem. Jak przed zalaniem to Przydałby się wyłącznik klimy w przypadku awarii pompki W serwerowni aby nie wyłączać klimy można dać 2 pompki równolegle i sygnał awarii pompki włączy tą drugą .