1

Temat: Czyszczenie jednostki wewnętrznej

Cześć,
Mam pytanie, czy chemia przeznaczona do odgrzybiania jednostki wewnętrznej typu split należy przejechać po całości lameli, łącznie z tymi opadającymi w dół, w stronę ściany?

Z tego co widziałem, serwis oraz na wielu filmikach w Youtube

2

Odp: Czyszczenie jednostki wewnętrznej

Ucielo mi tekst.

Z tego co widziałem, serwis oraz na wielu filmikach w YT "natryskuje" chemie tylko od frontu na lamele dostepne po podniesieniu klapy do gory. Nikt nie robil "natrysku" od gory gdzie sa otwory na zaciaganei powietrza.

Ostatnio edytowany przez krzysztof_445 (2021-12-18 13:57:45)

forum.klimatyzacja.pl

3

You Tube w tej kwestii to wylęgarnia wszelkiej maści  pseudo serwisantów. Nie ma pólśrodków i robienia na skróty. Albo demontujesz jednostkę i rozbierasz na elementy i robisz jesien średniowiecza albo robisz to na scianie po demontazu wszystkiego co mozna . Wtedy po myciu chemia i dezynfekcji można powiedziec ,ze zrobiłes serwis jednostki.

4

No tak, mozna sie domyslec. Uzywam w formie cyrkulatora powietrza oczyszczacz w lato i dzieki temu klima jest czysciutka, nawet praktycznie nie widac kurzu na filtrach.

Potwierdzajac spryskujac lamele po calosci do do konca obudowy przy scianie, nie zaleje sie nic?

5

masz przykład gównianego serwisu
https://www.youtube.com/watch?v=s6NHxfK … RoyTecTips

6

a tu masz super pokazane mycie tylnej częsci parownika
https://www.youtube.com/watch?v=nJym7VM … HydroKleen

7

No wlasnie o to mi chodzilo. Logika wskazuje, ze trzeba przejechac po calosci.

Tylko moje pytanie, czy to co scieknie z tylu to poleci do tacy ociekowej na skropliny?

8

Jezeli nie ma futra na lamelach i rynna z tyłu nie zasyfiona to powinna

9

krzysztof_445 napisał/a:

No wlasnie o to mi chodzilo. Logika wskazuje, ze trzeba przejechac po calosci.

Tylko moje pytanie, czy to co scieknie z tylu to poleci do tacy ociekowej na skropliny?

Popatrz uważnie na drugi film taca odciekowa jest zdjęta.

10

Człowiek zapytał czy ma psiutać całość a wy mu polecacie niemalże wymiennik w kwasie moczyć i oddac do ponownej galwanizacji...  big_smile
Inny niekumaty user sie naczyta naogląda i pozniej bedzie wymagał takiej rewolucji za 150netto a kimatyzator u niego działał 2 tygodnie w roku...