1

Temat: KLimatyzator Fujitsu asya18lec

Posiadam klimatyzator Fujitsu asya18lec. Mam go z odzysku od m-ca i używam  jedynie do ogrzewania pomieszczenia.
Na zewnątrz jest temperatura ok -3 stopnie. Klimatyzator co około 30 minut przechodzi w tryb odszraniania.
Czy jest na normalna praca klimatyzatora ?

2

Odp: KLimatyzator Fujitsu asya18lec

To może wiedzieć tylko człowiek który napisał program
Jak się oszrania to musi przejść w defrost .
Każdy producent ma swój pomysł na realizację ...

Pytanie czy urządzenie utrzymuje ci w pomieszczeniu temperaturę którą ustawiłeś .
Masz 5kW więc nie masz więcej jak 50m2
Czy po ustawieniu na średnim biegu i 21C dla grzania klimatyzator utrzymuje 21C (+-2C)
Jaka jest temperatura na zasysie i jaka na wyrzucie z jednostki wewnętrznej
Podaj jeszcze orientacyjną długość instalacji

forum.klimatyzacja.pl

3

Pytanie czy urządzenie utrzymuje ci w pomieszczeniu temperaturę którą ustawiłeś .
Czy po ustawieniu na średnim biegu i 21C dla grzania klimatyzator utrzymuje 21C (+-2C)

4

DBKlima napisał/a:

Długość instalacji ok. 2,5m.
Temperatura utrzymuję się w granicach +-2 stopnie , metraż co prawda jest większy niż 50m2.
Klimatyzator jak patrzę na miernik energii pobiera od 500W do 1 kw (w porywach więcej) a więc nie pracuje z max mocą więc wydaje się, że zapas jeszcze ma. 
Tak sobie pomyślałem czy warto by było opasać go jakimś przewodem grzejnym.
Temperatura na wyrzucie tzn. mierzona pirometrem w okolicy wentylatora to ok. 46 stopni.
Czy są jakieś klimatyzatory, które sobie lepiej radzą z grzaniem ?

5

Mam w pracy innego Fujitsu 2,5 kw i widzę, że jest to samo . Zadałem temperaturę 30 stopni i otworzyłem okno.
Też co ok. 30 minut włącza odszraniane.  Czyli ten typ tak ma , jak nie wydala to często odszrania.

tmic napisał/a:

Czy jest na normalna praca klimatyzatora ?

bardzo normalna

Jak nie szroni tzn ze trup. Ewentualnie wyłącz i nie będzie szronić  big_smile

otworzyłem okno.
Też co ok. 30 minut włącza odszraniane.  Czyli ten typ tak ma , jak nie wydala to często odszrania.

Otworzyleś okno klima kreci na 100%-szroni szybciej. Dość logiczne nawet dla laika. Każdy typ tak ma.

Przewodem grzejnym to możesz sobie opasać sprężarkę jak ci stanie dęba na gęstym oleju przy ponizej -20. Jak na chwile obecną temperatur takich nie widać. Na wylocie masz dobrą temperaturę jak klima nie ogarnia założyć drugą. Nie trudno się domysleć, że wydajność spadnie przy np -15. Jak wszystko gra to ciesz się z klimy z odzysku.

Apropo szronienia podpowiem jeszcze żebyś zerknął w raporty pogodowe jaką aktualnie mamy wilgotność powietrza na zewnątrz...

Ostatnio edytowany przez Tytanowy Janusz (2021-12-13 21:08:08)

7

tmic napisał/a:

Temperatura na wyrzucie tzn. mierzona pirometrem w okolicy wentylatora to ok. 46 stopni.

Fujitsu w cenniku miał kiedyś zestaw do pracy zimowej który dokupowało się opcjonalnie .
... może sprzedałem na ostatnie 10 lat z 1 sztukę .
46C  big_smile  prawdopodobnie mam w prywatnym gorszy wynik wink

tmic napisał/a:

Czy są jakieś klimatyzatory, które sobie lepiej radzą z grzaniem ?

Daikin Perfera, Fujitsu nordic , Gree Amber Prestige oraz Gree U-Crown - najdroższe modele z Gree

8

Defrost będzie się robił jak się zaszroni jednostka zewnętrzna, a jak często będzie to robił, to zależy od temperatury zewnętrznej i szczególnie wilgotności.Były teraz takie dni 100% wilgotności temperatura -1-0 i co min. godixnę robił defrost, jak był dzień -4 i 35% wilgotności, to ja na defrost nie trafiłem (może robił,ale z raz dziennie).