26

Odp: Ogrzewanie domu 106m2

Z bilansu domku 170m2 wyszla mi pompa 9kw

27

Jezeli jest gaz z rury to gaz jest lepsza opcją. Jezeli nie ma to gazu i jest pomysł butli to mozna rozważyć pompę.

forum.klimatyzacja.pl

28

Każdy montuje taki piec jaki chce. Dziwne argumenty "30 lat wnoszenia węgla czy pelletu do kotłowni i wynoszenia popiołu". Pellet, jeśli nawet sam wniesiesz, to średnio 3 tony w dzień lub dwa dni w roku to taki ciężki wysiłek dla faceta?. Jak ktoś jest taki wygodny że jest to dla niego tak tytaniczna praca, to firmy oferują taką usługę.. popiół może raz w miesiącu się wynosi w zimę. Kto wie co będzie za 10 - 30 lat ?

Ostatnio edytowany przez ebig (2020-10-07 07:24:45)

29

Jeśli chodzi o dobrej jakości opał polecam skłąd Sobianek, tam kupowaliśmy rok temu i teraz tez od noch zamawialismy. Opał najwyższej klasy z certyfikatami

30

to nie jest forum węglowe .

31

A co myślicie o ogrzewaniu ekogroszkiem?

Ostatnio edytowany przez piotrekv (2021-01-07 14:06:39)

32

reklama

33

To jest post sponsorowany przez Jastrzębską spółkę węglową.

34

Doliński napisał/a:

Jeśli chodzi o dobrej jakości opał polecam skłąd Sobianek, tam kupowaliśmy rok temu i teraz tez od noch zamawialismy. Opał najwyższej klasy z certyfikatami

!;)))))))))))))))))))))))))))
ha ha ha
ale się uśmiałem!:)

35

Mam pytanie, czy ktoś z Państwa stosuje w swoim domu ogrzewanie sufitowe lub podłogowe na podczerwień? Czy ktoś zetknął się z systemem CALEO? Jakie wrażenia?
Dodam może, że dom będzie energooszczędny, wyposażony w rekuperację i fotowoltaikę. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

36

Do domów energooszczędnych - dobrze ocieplonych takie rozwiązanie powinno się sprawdzić. Niski koszt instalacji (porównując do pomp ciepla), a w połączeniu z fotowoltaiką rachunki nie powinny być duże. Sam jestem obecnie na etapie wybierania projektu domu, jeszcze nie zdecydowałęm się co do ogrzewania, ale prawdopodobnie będą to takie maty grzewcze:
https://www.samurio.pl/oferta/elektrycz … zewcze-bvf

Na stronie są dobrze opisane.

Ostatnio edytowany przez ebig (2022-01-03 10:18:14)