Temat: HYUNDAI TUCSON (2006 2.0 CRDI) i orzechy w filtrze kabinowym

Witam kolegów z tego działu. Wymieniałem dziś filtr kabinowy znajomemu i w miejscu filtra kabinowego znalazłem dwa orzechy włoskie i dwa orzechy wewnątrz wentylatora wręcz w łopatkach pod filtrem..... Czy to jakiś dowcip?? Zna ktoś  odpowiedź!!! Ja się czegoś domyślam ale czekam na Wasze sugestie. Pzdr

2

Odp: HYUNDAI TUCSON (2006 2.0 CRDI) i orzechy w filtrze kabinowym

Od pewnego czasu producent HYUNDAI stosuje orzechy do wyważania turbin wentylatorów, tłumaczy to cięciami budżetowymi. Wyważanie przeprowadzają wysoce wyspecjalizowane wiewiórki.  big_smile

forum.klimatyzacja.pl

3

mg napisał/a:

Od pewnego czasu producent HYUNDAI stosuje orzechy do wyważania turbin wentylatorów, tłumaczy to cięciami budżetowymi. Wyważanie przeprowadzają wysoce wyspecjalizowane wiewiórki.  big_smile

Nie możliwe. Sprowadzenie orzechów włoskich (z Włoch rzecz jasna) byłaby ekonomicznie nierozsądna. No chyba, że samochody robię we Włoszech, ale wtedy zakwaterowanie wiewiórek kosztuje....

@Tommatiz - ktoś chciał Cię sprawdzić ?

Kiedy wszystko inne zawiedzie - przeczytaj instrukcję.

4

Liście, ulotki to tak, orzechy w turbinie wentylatora świadczą o serwisowaniu powypadkowym, w ,,dziupli'' chyba   cool

5

Witam. Jakiś czas temu był na forum post odnośnie samochodu i stukającego coś w nim i przygód mechanika który naszukał się odgłosów i znalazł klucz przyczepiony gdzieś w ramie bagażnika czy słupka. Myślę że te orzechy miały to samo na celu gdyż jadąc samochodem to co jakiś czas było słychać tempe ciche pukanie nieregularne w kabinie. Przypadek chciał że trzeba było wymienić filtr kabinowy i przyczyna się znalazła...... chyba że ktoś ma inne wytłumaczenie. Pzdr

6

ja znalazłem ostatnio pół worka po cemencie w c3 ,słabo wiało i hałasował wentylator

j_a_c    WROCŁAW

7

kibicL napisał/a:
j_a_c napisał/a:

ja znalazłem ostatnio pół worka po cemencie w c3 ,słabo wiało i hałasował wentylator

A co na ten przesył cząstek filtr kabinowy?

A co rozpędzone czątkitki ? gh

8

dokładnie rozpędzone pewnie podczas wypadku i lakirowania

j_a_c    WROCŁAW