1

Temat: carrier zephyr 540

witam, mam problem a zarazem pytanie do tych którzy sie znają,jestem w trakcie montażu chłodni carrier zephyr 540 i na etapie montażu sprężarki(stara którą kupiełm wraz z chłodnią pochodzi z iveco) okazało się ze u mnie pasek osprzętu jest na 5 rowkach natomiast sprężarka którą posiadam ma 3 rowki, i teraz moje pytanie czy moge zainstalować normalną sprężarkę klimatyzacji która występowała w silnikach 2, 5 tdi 102 km bo taki posiadam?? czy sprężarka klimy działa na takiej samej zasadzie co sprężarka do chłodni?

2

Odp: carrier zephyr 540

Jak ci beda przyłacza pasowac to moze byc od klimatyzacji

forum.klimatyzacja.pl

3

i nie bedzie problemu? w sensie bedzie taka wydajność jak trzeba?

4

Będzie normalnie pracować bez problemu z reszta do Zephyra jest sprezarka sd 505 lub w nowszych tm13 i mają niewiele mniejszą wydajność niż sd7v16 jaka siedzi w iveco

5

a jeszcze jedno pytanie czy ewentualnie jest możliwość wymiany samego koła pasowego ?? zamiana z 3 rowków na 5

6

Możliwe. Trzeba dokupić odpowiednie koło pasowe

Kiedy wszystko inne zawiedzie - przeczytaj instrukcję.

7

ta która posiadam to sd 508

8

ta która posiadam to sd 508

9

Sd7V16 ma zawór różnicowy, to raczej lipa w agregacie. Sd7H16 to i o wszem, zadziała. smile

Ostatnio edytowany przez Pit Stop Serwis (2014-06-09 20:40:18)

10

panowie a coś takiego jak TM15-HS???

11

syybin napisał/a:

panowie a coś takiego jak TM15-HS???

Tm-15 zakładaj i nie pytaj smile .

12

czy z tej sprężarki sanden sd508 samemu bez jakichś specjalistycznych sprzętów da sie wymienić koło pasowe??

13

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale koło z jedne do drugiej nie pasuje. Ale koła do sd czy  tm są na klinowe i wielorowkowe. Powinieneś sobie poradzić z przełożeniem kół

Ostatnio edytowany przez Pit Stop Serwis (2014-06-10 21:52:39)

14

Kolo z Sandena nie bedzie pasowało do TM-ki
Kup odpowiednie kolo razem ze sprzegłem, nie oszczedzisz lichwiac a pasek wielorowkowy jak nie jest w osi to sie zerwie szybko i tyle.

15

jasne, a czy ma ktoś moze na zbyciu takie koło do sandena 508, pasek wieloklinowy na 5 rowków

16

ZAMÓWIŁEM SPRĘŻARKE SD7 H15 MAM NADZIEJE ZE BEDZIE TO GOLIĆ JAKBY CO MAM DO opylenia SD 508