Temat: Klimatyzacja - agregat na balkonie

Witam !

Jestem tu pierwszy raz i mam dylemat.
Montuje klimatyzację w małym bloku w mieszkaniu szczytowym na samej górze 2 piętro.
Agregat  che zamontować na balkonie problem w tym że balkon to jakaś mała kładka ok 1m szerokości i 3m długości, do tego balustrada wykonana jest z blachy.
Próbowałem zamocować  wieszak na górze obok okna, ale okazuje się że balkon jest ocieplany ok 7cm styropianu do tego ściana to jakiś stary suporex, jak wierciłem to nie czułem że wiercę, mam obawy o to aby kotwy nie wyszły ze ściany.

Czy na takim małym balkonie z blachą jako balustrada można spokojnie postawić agregat na podłodze, która ma spadek na 50cm ok 40mm.
Same niespodzianki!

Dzięki za ewentualną pomoc lub radę.

2

Odp: Klimatyzacja - agregat na balkonie

Niestety tutaj doświadczenia monterskiego nie zdobędziesz .agregat musi być wypoziomowany, dlatego że będą niechciane odgłosy skrzypiącej obudowy, tarcie rurek w środku.

forum.klimatyzacja.pl

3

Jest taki specyfik jak kołki w płynie firmy fisher dostępne w castoramie, wiercisz otwory fi10 kupujesz szpilki gwintowane fi8, w otwór wkładasz taką specjalną koszulkę do tego kleju potem klej i szpilka i za 3 godziny wieszasz agregat . Musisz to zrobić szybko bo klej ściąga już po 5 minutach, wieszałem na takich materiałach agregaty warzące po 120 kg i nic się nie dzieje. Cena kleju to około 80 zł.

4

Właśnie tak zrobiłem, ale temp na zewnątrz w cieniu ponad 33, i z jedna kotwa nie zdążyłem zaschlo w dozowniku.
Ale agregat wisi instalacja podłączona zrobiłem próżnie i czekam do jutra zobaczę czy oby szczelne laczenia.
Jutro , o sory dziś rozruch.
Nie mam w instalacji elektycznej zerowania, nie wiem czy to bedzie miało negatywny wpływ na dzialanie.

Dzięki za pomoc.

5

_fenix_ napisał/a:

Nie mam w instalacji elektycznej zerowania, nie wiem czy to bedzie miało negatywny wpływ na dzialanie.

jak nie ma zera to wcale nie będzie działało smile
chyba nie masz PE

6

kubabaku napisał/a:
_fenix_ napisał/a:

jak nie ma zera to wcale nie będzie działało smile
chyba nie masz PE

Masz rację brak PE, zrobię mostek między PE a N

7

z tym mostkiem to uważaj bo jak ktoś ci odwrotnie wtyczkę wsadzi to się możesz zdziwić!
Widziałem już tego typu podłączania!

8

AKTIMAR - zrezygnowałem po prostu mam podłączone bez PE.
Miałem nieszczelność na łączu, ale teraz wszystko działa ciśnienie podczas chłodzenia 7,5bar wygląda na to że jest OK.
Ale myślałem że LG będzie cichsze jeśli chodzi o agregat.

Ostatnio edytowany przez _fenix_ (2014-07-19 09:42:15)

9

7,5 to za nisko!Czy oby Ci nie uciekło za dużo freonu!?

10

Jak sprężarka pracuje to tyle jest, jak przestanie pracować to np. Rano jest 12bar, nie wiem dlaczego taka różnica. Mam podlaczonye zegary już 48h i nie wskazuje na to aby coś się zmieniło. Przeciek miałem ale został usunięty.

11

jak chłodzi to się nie martw o różnice ciśnień.

12

Nie martwię się bo temp wylotowa 10stopni więc powinno być ok.