1

Temat: Przeróbka klimatyzatora

mam klimatyzator z R-410A. chciałem przerobić chłodnice oddającą ciepło na wymiennik wodny. I teraz kilka pytań czy dobrze myślę:
1) dolutowanie do chłodnicy równolegle rurek miedzianych nie wchodzi w rachubę bo temperatura lutowania 350 stopni czego albo gaz albo olej nie przetrwa.
2) Czy da się gaz spuścić wymienić chłodnicę na wymiennik i z powrotem napuścić do układu ? ile to może kosztować?
3) Czy są gotowe wymienili R-410a / woda czy trzeba samemu z miedzi sklecić  ?
4) Czy ewentualny wymiennik musi mieć taką samą pojemność jak chłodnica czy po prostu może być mniejszy tyle że mniej gazu się napuści?

2

Odp: Przeróbka klimatyzatora

Odzyskujesz gaz, wstawiasz odpowiedni wymiennik płytowy z regulacją skraplania i napełniały gazem ponownie.
Pytanie po co chcesz przerabiać?

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: Przeróbka klimatyzatora

Bo potrzebuję żeby schłodzić czasem w warsztacie czasem w pomieszczeniu gdzie jest cnc a czasem może by i do sypialni pojechać. A nie mam jak zrobić odprowadzenia ciepłego powietrza z tych pomieszczeń a przy wymienniku wodnym pociągnę dwie rurki cienkie elastyczne do basenu dmuchanego na zewnątrz lub chłodnicy samochodowej  i spokojnie to ciepło odprowadzę. 

Chodzi mi o przenośny klimatyzator z prostym(cienkie rurki elastyczne) odprowadzeniem ciepła widziałem coś takiego ale cena 40 000zł.

Ile taka przeróbka może kosztować ?
Czy to zwykły wymiennik czy są jakieś specjalne do klimatyzacji?
Czy po takiej przeróbce dać odpowiednią ilość gazu i oleju do układu to problem?